Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy design wpływa na kreatywne myślenie?

2020-04-30
Czy design wpływa na kreatywne myślenie?

Czasem warto przerwać na chwilę gorączkową pracę i zastanowić się, czy przypadkiem pomieszczenie, w którym najczęściej przebywamy, nas nie rozprasza. Nadmiar przedmiotów, faktur i form może odwrócić naszą uwagę, ale wystarczy kilka zmian, żeby nasze otoczenie dodawało nam siły i energię do dalszej pracy. Sprawdź, jak design wpływa na kreatywne myślenie!

Odpowiednio przygotowane wnętrze pełne interesująco zaprojektowanych mebli i przedmiotów, które są we właściwy sposób ustawione względem siebie, sprawi, że będziesz mieć nie tylko więcej sił do działania, ale też więcej pomysłów. Jak więc stworzyć warunki w mieszkaniu do pozytywnego flow i obudzić w sobie kreatywność?

Światełko w tunelu dla nowych idei

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to zapewnić sobie dobre oświetlenie. Najlepiej reagujemy na dzienne światło, dlatego warto rozsunąć zasłony i podnieść rolety tak, żeby móc się cieszyć, jak największą jego ilością. Chłodne światło, które dostępne jest w ciągu dnia, budzi nas, mobilizuje i pobudza do dalszego działania. Kiedy jest ciemniej nasze ciało wie, że nadeszła pora na relaks rozluźnienie, wyciszenie i odpoczynek. Nie znaczy to jednak, że brak naturalnego dziennego światła musi być dla nas przeszkodą. Wystarczy, że w miejscu pracy wymienimy żarówki na takie, których barwa jest chłodna i mieści się w zakresie dziennego światła. Od razu będziemy mieć więcej siły i energii! Dobrze zaprojektowane oświetlenie to część sukcesu, warto przyjrzeć się także innym elementom, które zasiedlają nasze pomieszczenia.


Półka wisząca narożna Pascal 

Porządek na półkach

Na naszą kreatywność wpłynie też uporządkowanie otoczenia i wypełnienie go przedmiotami, które odsyłają nas do wspomnień i budzą pozytywne skojarzenia. Nowoczesne półki na książki pomogą nam znaleźć odpowiednie miejsce dla rzeczy, które mogą odwracać naszą uwagę. Stosy papierów, listy zakupów, rachunki do zapłacenia i tym podobne, pozwalają naszym myślom odpływać w stronę tego, co jeszcze trzeba zrobić, zamiast pobudzić nasz mózg do nieszablonowego rozwiązywania problemów. Prosta forma regału to także doskonała okazja do wyeksponowania  przedmiotów, które mogą być dla nas inspiracją. Ciekawa muszla, przesypujący się piasek w klepsydrze, kostka Rubika, która pamięta jeszcze nasze dzieciństwo albo zdjęcie pięknego krajobrazu? Tutaj znajdziesz dla nich miejsce! Być może patrząc na nie, doznasz nagłego olśnienia i poniesie Cię wyobraźnia? 


Dębowy regał ośmiokomorowy Homer

Przemyślane meble do domu

Jeżeli spędzasz długie godziny przed laptopem, nie zapomnij o tym, że na pewno przyda Ci się wygodny fotel biurowy. Dobrze jest też pomyśleć o jego kolorze - wiele badań udowodniło, że nasz mózg najbardziej zrelaksowany i pełen energii jest w otoczeniu takich kolorów jak niebieski i zielony. Zieleń mogą zapewnić Ci wspomniane wcześniej rośliny, a niebieski fotel będzie ich idealnym uzupełnieniem. Można też postawić w widocznym miejscu zdjęcia błękitnego nieba czy oceanu albo zainwestować w tapetę z takim motywem – bujanie w obłokach służy kreatywności.

Wybierając meble do domu, kierujmy się swoim gustem. Wiele się mówi o przyszłości designu czy  personalizacji przestrzeni - nie bez powodu - tylko w otoczeniu, w którym czujemy się komfortowo, możemy wzbijać się na wyżyny kreatywnego myślenia.

Dobrze dobrane oświetlenie, kolory i ciekawe przedmioty to klucz do aranżacji mieszkania, w którym do maksimum wykorzystamy naszą błyskotliwość, polot i inwencję twórczą. Skorzystaj z naszych porad. Kto wie? Może już niedługo o Tobie usłyszymy!

Polecane

pixel