Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aranżujemy miejsce na wideokonferencję w domowym biurze

2020-04-28
Aranżujemy miejsce na wideokonferencję w domowym biurze

Wszyscy wiemy, że w pracy liczą się nie tylko umiejętności, ale też odpowiednia prezencja. Nawet pracując zdalnie w domu, możemy zadbać o właściwy anturaż i profesjonalną otoczkę. Szczególnie gdy wideokonferencje są wpisane w nasze zawodowe obowiązki, warto sprytnie przygotować do tego naszą domową przestrzeń. Najczęściej wystarczy kilka niewielkich zmian lub inwestycji, aby poprawić komfort pracy i nadać przestrzeni neutralnego kontekstu. Sprawdź nasze podpowiedzi, jak urządzić domowe biuro!

Home office a wideokonferencja

Pierwszą zmianą, którą należy wprowadzić, jest oczywiście zapewnienie sobie dobrego oświetlenia. Oprócz tego, że zadbamy o komfort naszych oczu, to dodatkowo, kiedy na naszą twarz pada jasne i niezbyt ostre światło wyglądamy najbardziej korzystnie. Jak uzyskać taki efekt? Najlepiej ustawić biurko naprzeciwko okna. W ten sposób do pomieszczenia będzie wpadała duża ilość naturalnego, dziennego światła. Jeśli do tej pory pracowaliśmy przy stole w kuchni lub w salonie, to może czas rozejrzeć się za nowoczesnym biurkiem? Najlepiej wybrać model w białym lub kremowym kolorze - łatwiej dopasuje się do wnętrza i, co ważne, na jasnych powierzchniach kurz jest mniej dostrzegalny. 

Zestaw biurko plus regał 

Inną opcją jest wybranie lampy z żarówką, której temperatura barwowa odpowiada dziennemu światłu, i ustawienie jej za naszą kamerą czy laptopem. W ten sposób dobrze doświetlimy naszą twarz. Jeżeli biurko stoi bokiem do okna lampę lub lampkę biurkową ustaw po przeciwnej stronie.

Profesjonalny fotel do komputera

Kolejną rzeczą, która będzie widoczna na ekranie i która wpływa na to, jak się prezentujemy, jest odpowiednio dobrany fotel do komputera (jeśli zastanawiasz się, jak wybrać fotel gabinetowy do biura, to odsyłamy do tego wpisu). Najlepiej unikać intensywnych i jaskrawych odcieni. Czerwienie, pomarańcze, zielenie czy róże świetnie sprawdzą się w domowym zaciszu, ale w biznesowej sytuacji będą tylko odwracać uwagę. Postawmy na klasykę - czerń, brąz, szarość, beż. Dobierając fotel gabinetowy, zwróćmy uwagę na eleganckie wykończenie i gładkie linie, które dobrze będą się komponowały z nowoczesnym biurkiem. 

Fotel gabinetowy Chors w kolorze brązowym

Uporządkowana przestrzeń

Co jeszcze możemy zmienić w naszym wnętrzu, żeby nadać mu biznesowego szyku? Trzeba je jeszcze uporządkować. Najpierw oczywiście warto zacząć od zwykłego uprzątnięcia papierów i niepotrzebnych nam w trakcie rozmowy przedmiotów. Najczęściej pomieszczenia, z których korzystamy podczas wideokonferencji pełnią też inne funkcje, więc nie wszystko uda nam się przenieść do pozostałych części naszego domu czy mieszkania. Co zrobić w takiej sytuacji? Pomogą nam nowoczesne regały na książki. Za swoimi plecami możesz ustawić minimalistyczny regał, który oddzieli nas od reszty pomieszczenia i stworzy biznesowo i profesjonalnie wyglądającego tło. To naprawdę drobna zmiana, ale wizerunkowo możemy na tym zyskać. Najlepiej sprawdzą się, tak jak w przypadku biurka, jasne i neutralne kolory, a także naturalne odcienie drewna. Pamiętaj tylko, żeby regał nie wyglądał na zagracony.

Postępując według tych kilku prostych wskazówek, z łatwością dopasujesz wygląd swojego mieszkania do aktualnego przeznaczenia, zaś rozmowy przy użyciu kamery internetowej nie będą od tej pory wprawiały Cię w zakłopotanie i popłoch. W ten sposób stworzysz też przestrzeń, dzięki której łatwiej skoncentrujesz się na pracy i zbierzesz siły do działania. 

Polecane

pixel