Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Fotel gabinetowy do biura – jaki wybrać?

2020-02-18
Fotel gabinetowy do biura – jaki wybrać?

Przestrzeń biura musi być nie tylko funkcjonalna i estetyczna. Musi być również dopasowana do potrzeb pracowników. Należy o tym pamiętać, biorąc pod uwagę, że niemalże codziennie spędzamy przy biurku, a tym samym przy komputerze i z dokumentami minimum osiem godzin. To bardzo duże obciążenie dla pleców, stawów, mięśni, a także ogromny wysiłek dla mózgu, który musi się koncentrować na trudnych zadaniach. Często wymuszona pozycja ciała, praca w stresie i napięciu, trudne negocjacje i kluczowe decyzje sprawiają, że czujemy się przemęczeni i jesteśmy na dobrej drodze do fizjoterapeuty. A czasem wystarczy zmienić nawyki, zainwestować w dostosowany do potrzeb fotel gabinetowy, a także odpowiednio rozplanować sobie przerwy.

Jaki fotel gabinetowy wybrać?

Fotele gabinetowe to cały szereg modeli, wykończeń i opcji, które z założenia mają pomóc nam w odpowiedniej pozycji pracować przez kilka godzin dziennie. Nie ma więc jednej propozycji idealnej dla każdego, bo mamy różne potrzeby, budowę ciała i przyzwyczajenia. Różny jest także system pracy. Fotele do komputera muszą być przede wszystkim dobrze wyprofilowane i wygodne. Poza tym przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka aspektów takich jak rodzaj siedziska i oparcia, to, czy całość jest regulowana i w jakim zakresie, materiały, z jakich mebel został wykonany – a tym samym również, czy posiada odpowiednią wentylację. Popularnością będzie cieszył się na przykład elegancki fotel gabinetowy z ekoskóry, a inni chętniej będą sięgać po modele wykonane użyciem modnej nowoczesnej siatki elastycznej.

Fotel Gabinetowy Chors Brązowy

Dopasuj fotele gabinetowe do wnętrza

Niewątpliwie fotele gabinetowe nie funkcjonują w przestrzeni biura jako osobne byty. Muszą pasować do całej aranżacji, wielkości pomieszczenia, a także jego specyfiki. Najczęściej to nowoczesne biurka w pewien sposób będą wyznacznikiem i stylu i parametrów fotela. Dla wielu osób wybór konkretnego modelu może być uwarunkowany również ceną, ale praktyka pokazuje, że nie opłaca się oszczędzać na jakości, ale nie warto też przepłacać za funkcje, z których korzystać nie będziemy. Meble do nowoczesnego biura pozwolą więc stworzyć przestrzeń na miarę potrzeb, a w efekcie bardzo przyjazny człowiekowi klimat. Związku z tym bardzo często kupuje się funkcjonalne i estetyczne fotele gabinetowe dla całego zespołu.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając fotel gabinetowy, trzeba wziąć pod uwagę jego typ, wygląd, cenę, a także ważne parametry takie jak możliwość regulacji, siedzisko, typ oparcia, materiał. W sklepach można znaleźć wiele propozycji – od tych najprostszych (i najtańszych) aż do bardzo profesjonalnych i luksusowych wręcz modeli. Fotele gabinetowe klasyczne są wyposażone w minimalny zakres regulacji, który pozwala zazwyczaj tylko zmieniać wysokość siedziska. W niektórych wariantach będziemy mogli również regulować kąt nachylenia czy wysokość podłokietników oraz zagłówka. Ten rodzaj foteli gabinetowych jest tani i dość często używany, ale warto pamiętać o tym, że nie da się go dopasować do potrzeb ciała i jego słabe wyprofilowanie nie sprawdzi się w momencie, gdy trzeba pracować kilka godzin przy biurku.

Fotel Gabinetowy Blimo Czarny

Modne fotele kubełkowe mają specjalnie wyprofilowane siedzisko i podłokietniki. Są ergonomiczne, dopasowują się do krzywizn ciała i dają dużą swobodę ruchów. To propozycje, z których często korzystają gracze i może właśnie stąd wynika ich charakterystyczny nowoczesny wygląd. Fotele gabinetowe kubełkowe sprawdzą się również w biurze, a dzięki możliwości dopasowania do ciała w różnych płaszczyznach z pewnością zapewnią komfort pracownikom. A to wpływa na wydajność pracy i poziom realizowanych zadań.Fotel Gabinetowy Rod Czerwony

Specjalistyczne fotele gabinetowe ortopedyczne (lub medyczne) są dedykowane osobom, które mają problemy z kręgosłupem i szczególnie powinny zadbać o to, by mieć odpowiednio wyprofilowane siedzisko i oparcie.

Jakie wykończenie?

Design foteli powinien być oczywiście dopasowany do aranżacji wnętrza, a także do specyfiki działalności firmy. Z pewnością prestiż podniosą klasyczne eleganckie detale takie jak masywne biurko w szlachetnej kolorystyce oraz fotel gabinetowy z ekoskóry. Taki zestaw świetnie sprawdzi się również we wnętrzach urządzonych w stylu retro. Na wielu klientach z pewnością zrobi on wrażenie. W nowocześniejszych przestrzeniach – szczególnie open space stawia się na lżejsze fotele gabinetowe wykończone tkaninami lub też elastyczną siatką. Warto zadbać tu o oryginalny design i wyrazistą kolorystykę.

Same nowoczesne fotele gabinetowe nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale również wykorzystują materiały i technologie, które doskonale dopasowują się do ciała i dodatkowo zapewniają wentylację. Tym samym pozwalają skórze oddychać. Taka konstrukcja wygląda też na lżejszą.Poza tym fotel gabinetowy trzeba dopasować do wzrostu, wagi, a także szerokości. Ma być wygodnie. Plecy i biodra oraz łokcie muszą znaleźć tak ważne podparcie. W droższych modelach można regulować również głębokość siedziska oraz jego pochylenie, co sprawia, że otrzymujemy fotel gabinetowy szyty na miarę.

Fotel Gabinetowy Trojan

Polecane

pixel