Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przygotuj pokój dziecka do nowego roku szkolnego

2020-08-26
Przygotuj pokój dziecka do nowego roku szkolnegoZbliża się rozpoczęcie roku szkolnego, a pokój Twojego dziecka jeszcze nie jest gotowy? Dziś podpowiadamy, jak go urządzić. Co jest w nim najważniejsze i jakie dodatki sprawią, że nauka będzie dla Twojego dziecka ciekawą przygodą?

Co jest ważne podczas aranżacji pokoju dziecka?

Kiedy dziecko pójdzie do szkoły, nauka będzie wypełniała większość jego planu dnia. Spraw, aby ten czas był dla niego przyjemny i pełen ciekawych wyzwań. Dzięki temu również w nauce odnajdzie źródło zabawy. Z pewnością pokój dziecięcy będzie trzeba przearanżować tak, aby znalazło się w nim miejsce do nauki. 

Jak jednak dla tego wszystkie znaleźć miejsce w zagraconym zabawkami pokoju? Z pewnością przyda się drewniana komoda, w której schowasz część zabawek. Pomocne może być także łóżko dziecięce Mari z szufladą. Dzięki niemu zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania. Jeśli dziecko pokój dzieli z młodszym rodzeństwem i w pomieszczeniu znajdują się dwa łóżka dla dzieci – możesz połączyć je w jedno. Dzięki łóżku piętrowemu Samson zyskasz miejsce na biurko i krzesło dla ucznia (o tym, jak urządzić wspólny pokój dla dziewczynki i chłopca, przeczytasz w tym wpisie).

Nowoczesne meble dziecięce zapewnią mu odpowiednie miejsce do nauki, ale jednak nie są jedynymi elementami wystroju. Spraw mu także ciekawe dodatki do pokoju jak globus czy mapę świata, którą można powiesić na ścianie. Być może zabawny plakat z tabliczką mnożenia ułatwi mu zapamiętanie najważniejszych rachunków.

Idealne biurko dla dziecka w wieku szkolnym

W pokoju dziecka, które chodzi już do szkoły, nie może zabraknąć wygodnego i nowoczesnego biurka. To właśnie przy nim będzie spędzało większość swojego czasu. Musi być zatem dopasowane do jego potrzeb, które nieustannie będą się zmieniać. Które biurka dla dzieci są zatem najlepsze? 

Biurko dziecięce Babu ma wiele możliwości regulacji, dzięki czemu stanowi model idealny dla szybko rosnącego dziecka i jego wielu wymagań. Wykonane jest z drewna sosnowego, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymałe. Pokryte jest warstwą lakieru, dlatego wylane płyny mu nie zaszkodzą. Możliwe jest wyregulowanie wysokości blatu, dzięki czemu biurko będzie rosło wraz z dzieckiem. Tym, co wyróżnia ten model na tle innych, jest możliwość zmiany kąta nachylenia blatu. Podczas pracy przed komputerem może być ustawiony na płasko. Jednak podczas odrabiania lekcji czy rysowania można nieco go podnieść, dzięki czemu dziecko zachowa wyprostowaną sylwetkę i nie będzie się garbiło. 

Nad biurkiem powieś dziecku tablicę korkową. Będzie mogło umieścić na niej nie tylko plan lekcji, ale także wszystko to, co podczas nauki szczególnie go zainteresowało. A może ma problem z zapamiętaniem angielskich słówek? Po umieszczeniu na tablicy będzie mógł je częściej powtarzać. 

Wygodne krzesło nie tylko podczas odrabiania lekcji

Poświęć również czas na wybór odpowiedniego krzesła. Dzięki niemu dziecko będzie siedzieć prosto, a odrabianie lekcji będzie dla niego komfortowe. Fotele obrotowe dla dzieci zazwyczaj są mniejsze. Dobrze, gdy są wyposażone w podstawę na kółkach, co ułatwia przesuwanie. Chłopcu spodoba się z pewnością krzesło dziecięce Neo w kolorze turkusowo-czarnym. Obite jest skórą ekologiczną, a od wewnątrz miłym w dotyku materiałem. Ma również możliwość zmiany wysokości, co pozwoli idealnie dopasować je do biurka. 

Nowy rok szkolny przyniesie Twojemu dziecku mnóstwo wyzwań. Spraw, aby mogło je podjąć w komfortowych warunkach. Dobrze zaaranżowany pokój z pewnością ułatwi Twojemu dziecku naukę. 

pixel