Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Meble, które sprawdzą się podczas nauki zdalnej w domu

2020-11-09
Meble, które sprawdzą się podczas nauki zdalnej w domu

Odpowiednia organizacja przestrzeni to jeden z kluczowych warunków, jakie trzeba spełnić, żeby nauka zdalna w domu nie była koszmarem. Na szczęście za pomocą prostych środków można przygotować domowe biuro. Jakie meble warto mieć na względzie, aranżując pomieszczenie dla ucznia czy studenta? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź. 

Przestrzeń do nauki zdalnej - od czego zacząć?

Tworzenie przestrzeni do nauki zdalnej dla ucznia czy studenta nie jest trudne. Trzeba tylko pamiętać… jakie funkcje powinna spełniać. Nie ma w niej mowy o chaosie, zarówno organizacyjnym, jak i wizualnym. Odpowiednie oświetlenie, bezpośredni dostęp do gniazdek elektrycznych, wygodne meble i akcesoria, które ułatwią odnalezienie się w dużej ilości książek, notatek i innych materiałów to kluczowe kwestie. Warto mieć też na uwadze jakość i wygodę - w przypadku lekcji zdalnych w dobie pandemii dzieci spędzają za biurkiem długie godziny, więc odpowiedniej wysokości biurko czy ergonomiczne krzesło będą mieć wpływ nie tylko na ich samopoczucie, ale też na zdrowie. Jakich mebli nie może zabraknąć w pomieszczeniu służącym do domowej nauki? 

Nowoczesne biurka

Od czego zacząć aranżację pomieszczenia, które ma sprzyjać nauce? Oczywiście od podstawy, czyli nowoczesne biurka. W naszym sklepie znajdziesz modele zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Mają optymalnie szeroki, głęboki blat, na którym można wygodnie rozłożyć wszelkie pomoce i materiały. Posiadają funkcję regulacji zarówno wysokości, jak i kąta nachylenia, dzięki czemu każde dziecko dostosuje mebel do swoich preferencji. Nowoczesne biurko dziecięce Babu sprawdzi się i w przypadku przedszkolaków, i starszych uczniów. Do pokoju nastolatka warto wstawić bardziej rozbudowane biurka, na przykład model Gross z dodatkowymi półkami do przechowywania książek i notatników. Fajnym pomysłem do pokoju studenta, który większość zadań rozwiązuje za pośrednictwem komputera i nie potrzebuje dużego mebla, jest biurko o lekkiej, ażurowej konstrukcji, na przykład Lipo w odcieniu złotego dębu połączonego z matową czernią. 

Biurko Lipo

Praktyczne i wygodne fotele do komputera

Wielogodzinne zajęcia lekcyjne przy biurku absolutnie nie mogą się odbywać na niewygodnej sofie czy przy zwyczajnym krześle. Z troską o zdrowie kręgosłupa warto zainwestować w dobry fotel biurowy, który będzie przyjazny dla anatomii ucznia. W naszym sklepie znajdziesz wybór krzeseł dziecięcych, wykonanych z najlepszych surowców, z dobrze wspierającymi plecy oparciami. Studentowi przyda się bardziej zaawansowany model, na przykład fotel gabinetowy Trojan z komfortowym zagłówkiem, podłokietnikami i regulowanym poziomem wysokości. Na takich meblach jak fotele do komputera nie warto oszczędzać!

Regały i organizery

Kolejny element dobrze przygotowanej przestrzeni do nauki zdalnej to praktyczne regały, na których można ułożyć wszystkie niezbędne albumy, książki i inne pomoce, żeby mieć do nich stały dostęp. Niekoniecznie musi być to od razu potężna meblościanka. 16-komorowy regał Hipokrates, charakteryzujący się lekką, minimalistyczną konstrukcją, w zupełności wystarczy. Porządek pozwolą zachować też wszelkiego rodzaju organizery na biuro i szuflady materiałowe, idealne do przechowywania chociażby przyborów artystycznych czy matematycznych. Tego typu gadżet możesz wsunąć do komory regału albo użytkować niezależnie. 

Nowoczesne biurka, fotele do komputera, regały, organizery… Dzięki tym elementom nauka w trybie zdalnym będzie samą przyjemnością! Sprawdź nasze podpowiedzi dotyczące aranżacji domowego biura dla ucznia czy studenta i zapewnij swojemu dziecku maksimum komfortu.

Polecane

pixel