Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Małe zmiany, ale znaczące. Kilka mebli, które pomogą Ci odświeżyć salon

2020-05-18
Małe zmiany, ale znaczące. Kilka mebli, które pomogą Ci odświeżyć salon

Im dłużej przebywamy w jakimś miejscu, tym bardziej nam ono powszednieje. Prawda ta odnosi się również do naszych mieszkań. Na tę bolączkę jest metoda, dzięki której wszystko zacznie wyglądać dużo ciekawiej. Dlatego, jeśli wydaje nam się, że trzeba przeprowadzić gruntowny remont, żeby nasz salon zaczął być nowoczesny i zgodny z aktualnymi trendami, to jesteśmy w błędzie. Już stosunkowo niewielkie zmiany pomogą nam zmienić charakter pomieszczenia. Jak to zrobić? Wystarczy dodać kilka nowych elementów, aby odświeżyć nasze cztery kąty. 

Nowy fotel dla odświeżenia salonu

Może czas zadbać o wygodę? Nowy fotel potrafi sprawić, że nasz salon zacznie wyglądać jak nowy. Decydując się na intensywne kolory, od razu dodamy całemu wnętrzu więcej energii. Jasne albo białe meble błyskawicznie rozjaśnią pomieszczenie i dodadzą mu minimalistycznego szyku. 

Wymieniając fotele, możemy przy okazji pomyśleć o kolejnym elemencie wyposażenia, jakim jest stolik kawowy. To stosunkowo niewielki mebel, który często pełni funkcję przede wszystkim dekoracyjną. Warto to zmienić. Możemy postawić na nietypowy kształt czy proporcje, które od razu przyciągną uwagę i praktycznie od nowa stworzą charakter całego pomieszczenia. Oprócz designu szukajmy modelu, który spełni też funkcję praktyczną. Prosty czy fantazyjny? Wybierz stolik kawowy do Twojego salonu, który spełni Twoje oczekiwania i oprócz ładnego wyglądu, będzie można położyć na jego blacie gorącą kawę bez obaw, że chwiejna konstrukcja się zawali, a nam pozostanie jedynie plama do wywabienia na dywanie. 


Komoda Sofi

Stylowy porządek

Nowoczesne półki na książki to prawdziwe kameleony. W mieszkaniach influencerek goszczą na nich nie tylko książki i magazyny, ale również porcelana czy np. greckie popiersia. Wprowadzają przyjemny dla oka ład do salonu. Możemy postawić je przy ścianie albo podzielić pokój na dwa mniejsze - wówczas regał pełni funkcję ścianki działowej albo parawanu. 

W podobny sposób sprawdzą się też witryny. Ponieważ półki są tutaj jeszcze bardziej schowane, nasze pomieszczenie będzie bardziej spójne i minimalistyczne. Warto wyeksponować w salonie wszystko to, co jest dla nas ważne. Dzięki odpowiednio dobranym witrynom możemy przywrócić naszemu salonowi piękne wzornictwo i tak rozłożyć osobiste akcenty, żeby przestrzeń można było określić mianem spersonalizowanej, ale jednocześnie estetycznej i spójnej. 

Warto też pamiętać, jak wiele może dać powieszenie plakatów czy obrazów – w ten sposób uzyskamy szybką i ciekawą zmianę. Zadbajmy o to, by kolor foteli i obrazów był do siebie dopasowany. Tylko w ten sposób stworzymy intrygujące wnętrze, w którym wszystkie elementy pięknie się ze sobą połączą.

Meble do przechowywania drobiazgów

Jeżeli przechowujemy w salonie bardzo dużą ilość przedmiotów, nie wystarczą nam tylko witryny i regały – warto rozważyć zakup nowoczesnej komody pokojowej. Są bardziej zabudowane, więc zyskamy powierzchnię do przechowywania rzeczy, które niekoniecznie chcemy eksponować, np. obrusy, sztućce czy inne rzeczy, z których często korzystamy właśnie w salonie. Wybierając kolor komód, postarajmy się, aby nie odbiegały barwą ani stylem od regałów i półek na książki. W ten sposób unikniemy chaosu i zaoszczędzimy na kolejnych inwestycjach. 

Szary stolik kawowy Luwak

Kosmetyczne zmiany w salonie, które robią różnicę

Nie musimy od razu wymieniać wszystkich mebli – czasem wystarczy para dobrze dobranych foteli czy designerski regał na książki, aby poczuć się jak w nowym domu. Ważne, żeby wszystkie elementy dobrze do siebie pasowały. Zmiany te możemy wprowadzać etapami - dzisiaj wymienimy stolik kawowy na ciekawszy, a po następnej wypłacie dodamy regał, który pomoże nam wyeksponować książki i rosnące w salonie rośliny. Te drobne zmiany wystarczą, żebyśmy zobaczyli nasz salon w zupełnie nowym wydaniu. Jest to kuszące, tym bardziej że nie wymaga robienia dalekosiężnych planów, ani wielkich nakładów finansowych. Dodajesz coś nowego do salonu i od razu zyskujesz odświeżone pomieszczenie. A od czego Ty zaczniesz swoje małe-duże zmiany?

Polecane

Komoda Sofi Sonoma Biały

Komoda Sofi Sonoma Biały

440,00 zł brutto
pixel