Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krzesła w różnym stylu do jednego pomieszczenia – czy to dobry pomysł?

2020-09-28
Krzesła w różnym stylu do jednego pomieszczenia – czy to dobry pomysł?Dostępnych jest wiele rodzajów krzeseł. Różnią się od siebie nie tylko stylem, kolorem, ale także materiałem wykonania. Zazwyczaj wybieramy zestaw takich samych krzeseł do stołu w jadalni, ale równie dobrze można wykorzystać różne krzesła w jednym pomieszczeniu. Przekonaj się, że to także może być dobry pomysł!

Jedno pomieszczenie – dwie różne funkcje

Obecnie bardzo popularnym trikiem jest połączenie salonu z kuchnią. Wówczas oba pomieszczenia oddziela jedynie niewielka wyspa i odmienny styl aranżacyjny. Pomiędzy kuchnią a salonem często stoi również stół jadalniany. Takie rozwiązanie wymusza nieco wykorzystanie różnych krzeseł (jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dobrać krzesła do stołu, to ten wpis może Cię zainteresować!). Będzie to zarówno praktyczne, jak i dopasowane do aranżacji. 

Wyspy kuchenne są zazwyczaj wyższe niż tradycyjne stoły. Aby z nich wygodnie korzystać, niezbędne są wyższe stołki barowe. Dzięki nim możesz swobodnie usiąść przy wyspie i zjeść na przykład szybki posiłek lub posiedzieć z przyjaciółmi przy dobrym drinku. Wśród hokerów dostępnych w naszym sklepie na szczególną uwagę zasługuje krzesło stalowe Sivilla. Czarny kolor z łatwością dopasujesz do każdej aranżacji. Odpowiednio wyprofilowane siedzenie zapewni Ci wysoki komfort użytkowania. 

W pozostałej części pomieszczenia możesz wykorzystać już inne krzesła, które będą bardziej pasowały do wystroju tej części.  

Krzesło Sonar II

Styl mieszkania a krzesła

Niektóre style aranżacyjne cechują się brakiem spójności. Aranżując pomieszczenie w jednym z nich, wykorzystanie różnych krzeseł jest w pełni uzasadnione. W stylu vintage stare meble zyskują drugie życie. Z tego powodu często przy stole w jadalni można zobaczyć zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane. W stylu rustykalnym przeważają krzesła drewniane, ale ich kształt i przede wszystkim kolor może być dowolny. Przykładem jest krzesło Dariot. W naszym sklepie dostępna jest bogata kolorystyka tego modelu, stąd nie musisz decydować się na jeden z nich. 

Styl awangardowy cechuje się największą swobodą w aranżacji wnętrz. To w nim przeważają jaskrawe kolory i meble o oryginalnych kształtach. W tym stylu niemal wszystko jest dozwolone. Przy stole dobrze będą prezentowały się nowoczesne krzesła plastikowe do jadalni. Jeśli zdecydujesz się na taką aranżację, przyda Ci się krzesło Sonar II. Jego zielony kolor z pewnością stanie się niebanalnym akcentem.

Krzesło Mundo

Krzesła do zadań specjalnych

Przy Twoim stole na co dzień siada wiele osób, a każda z nich ma inne potrzeby? A może są wśród nich dzieci lub osoby starsze, które wymagają lepszego podparcia niż tradycyjne krzesła? Jeśli tak, jest to kolejna sytuacja, w której z powodzeniem możesz wykorzystać krzesła w różnym stylu. W końcu ich funkcjonalność i dopasowanie do potrzeb użytkowników jest najważniejsze. 

Do zadań specjalnych możesz wykorzystać krzesło Mundo. Jego jasnoszary kolor nie będzie bardzo wyróżniał się na tle innych mebli. Wyposażone jest w plastikowe oparcie z wysokimi zabudowanymi podłokietnikami. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo osoby siedzącej przy stole. 

Nowoczesne krzesła do jadalni mają różny styl, kolorystykę czy kształt. Nie bój się ich łączyć! Stwórz własną niepowtarzalną aranżację, która będzie dopasowana również do potrzeb korzystających z pomieszczenia osób.

pixel