Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie meble zapewnią Ci wygodną pozycję podczas 8 godzin pracy przed komputerem?

2020-08-12
Jakie meble zapewnią Ci wygodną pozycję podczas 8 godzin pracy przed komputerem?Praca przy komputerze – w biurze lub w domu – nie należy do najłatwiejszych. W pozycji siedzącej trzeba wytrzymać około ośmiu godzin, co z pewnością nie jest najzdrowsze dla naszego kręgosłupa. Odpowiednie umeblowanie biura może jednak pomóc Ci przetrwać ten czas w komforcie i zdrowiu. Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze biurka i fotela do komputera.  

Praca przy komputerze – jak przetrwać 8 godzin? 

Praca na laptopie ma wiele zalet. Ten przenośny komputer możesz postawić w dowolnym miejscu: na stoliku czy nawet kolanach i pracować, gdzie Ci się wymarzy. Czy jednak na pewno tak jest? Już po 30 minutach poczujesz, jak bardzo bolą Cię plecy od ciągłego garbienia się, bo np. laptop leży zbyt nisko. Jeśli i Ty nie możesz znaleźć sobie wygodnej pozycji, z pewnością przyda Ci się stolik pod laptopa. To niezbędnik nawet przy tak mobilnym urządzeniu, który zapewni Ci ergonomiczne stanowisko pracy.

Biuro w domu musi być wyposażone w wygodne biurko i fotel gabinetowy. To one stanowią podstawę, bez której praca przy komputerze jest niekomfortowa. Najbardziej newralgiczne miejsca, które odczujesz po całym dniu siedzenia to plecy, nogi i kark. Niewygoda z pewnością również odbije się na Twojej koncentracji i motywacji. Zapewnij sobie odpowiednią pozycję podczas pracy i spraw, aby ten czas nie wpłynął źle na Twoje zdrowie, samopoczucie i wyniki. 

Nowoczesne meble do biura – wygoda i styl

W zależności od tego, czy pracujesz przy komputerze stacjonarnym, czy na laptopie – dobierz odpowiednie biurko. Laptop nie wymaga tak dużego blatu, a także specjalnej półki na klawiaturę. Nowoczesne biurka mogą zatem charakteryzować się minimalizmem. Ich styl z pewnością dopasujesz do wystroju panującego we wnętrzu. 

Do pracy często potrzebujesz dodatkowych przedmiotów takich jak literatura branżowa czy różnego rodzaju dokumenty? Zadbaj zatem, aby biurko wyposażone było w dodatkowe półki czy szuflady. Ciekawą propozycją jest biurko Gross w kolorze złotego dębu. Jeśli jednak pracujesz przy komputerze stacjonarnym, wyposaż swoje biuro w biurko z szufladą na klawiaturę i obszernym blatem. Biurko Heini wykończone białym matowym kolorem z pewnością dopasujesz do większości aranżacji. Model ten ma szuflady, które z łatwością pomieszczą najpotrzebniejsze do pracy przedmioty. 

Nowoczesne meble do biura często dostępne są w całych zestawach. Dzięki temu bez trudu wyposażysz całe pomieszczenie w pasujące do siebie meble. Takim przykładem jest zestaw z biurkiem Jaris i regałem Pitagoras. Oba elementy utrzymane są w tej samej kolorystyce, dzięki czemu wystrój pomieszczenia będzie spójny.

Najwygodniejsze fotele do komputera 

Wygodny fotel to zaraz po biurku najważniejszy element wyposażenia biura. To on zapewni Ci komfort podczas pracy. Fotele do komputera najczęściej są na kółkach, co pozwala swobodnie odsuwać się i przysuwać do komputera. Ponadto mają wysokie oparcie i podłokietniki. Ich obicie jest zazwyczaj skórzane lub skóropodobne, co pozwala zachować je w czystości. Fotel gabinetowy Chors wyróżnia się dodatkowo świetnym wyprofilowaniem siedziska i oparcia, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. To jeden z najwygodniejszych modeli krzeseł biurowych dostępnych w naszym sklepie. 

Dla wysokich osób lepiej może sprawdzić się fotel gabinetowy Mokosz. Ma on nieco wyższe oparcie zakończone zagłówkiem. Podobnie jak model Chors wyposażony jest w podstawę z kółkami i podłokietniki. 

Podczas pracy przy biurku wygodny fotel i odpowiednio duże biurko pozwolą Ci zachować komfort i prawidłową pozycję kręgosłupa. Dzięki temu po ośmiu godzinach wstaniesz bez bólu pleców, karku i z energią na aktywny wypoczynek. 

Polecane

pixel