Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Playful living, czyli jak urządzić pokój dziecięcy?

2020-05-11
 Playful living, czyli jak urządzić pokój dziecięcy?

Dobrze dobrane meble dla dzieci są podstawą do stworzenia ciekawego wnętrza, w którym najmłodsi poczują się jak w krainie zabawy. Stonowane kolory i oszczędne wzory dobrze sprawdzają się w biurach, salonach, czy innych wnętrzach, które dekorujemy z myślą głównie o dorosłych. Kiedy jednak mówimy o dzieciach, potrzebne jest zupełnie inne podejście. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich gust i codzienne potrzeby. Meble do pokoju dziecięcego powinny być kolorowe i funkcjonalne. W ten sposób możemy rozbudzić w nich ciekawość i kreatywność, które pomogą im potem w nauce i dorosłym życiu. 

Łóżko dla dziecka – nowoczesne i wygodne

Nowoczesne łóżka dla dzieci przybierają najróżniejsze kolory i formy. Dlatego warto zapytać dziecko o to, co najbardziej lubi i jakie wzory właśnie jemu się podobają. Czy będzie to łóżko strażak, łóżko łódka, czy może idealne dla przyszłych podróżników łóżko safari? Ważne, żeby poznać opinię szkraba, a wtedy na pewno dowiemy się, które z bogatej oferty łóżek dla chłopców i dziewczynek, najbardziej przypadną im do gustu.  


Łóżko dziecięce safari

Szafki na zabawki w pokoju dziecięcym

Każdy pokój żądnego wiedzy i przygód dziecka jest też pełen zabawek i różnych skarbów przywiezionych z wakacji, czy ostatniej wizyty u babci. Co zrobić z tymi wszystkimi rzeczami? Wystarczy po prostu znaleźć dla nich odpowiednie miejsce (o tym, jak utrzymać porządek w pokoju dziecka warto przeczytać w naszym artykule). Przydadzą się wygodne szafki na zabawki, które pozwolą nam na przechowanie wszystkich ważnych i potencjalnie przydatnych przedmiotów, a zarazem pozwolą uniknąć nieporządku. 

Jeżeli chcemy, by pokój dziecięcy był kolorowy i skłaniający do zabawy (wszak przez zabawę szkraby uczą się najchętniej), bo to właśnie oznacza playful living, a jednocześnie dobrze się prezentował, zadbajmy o to, żeby kolory szafek, łóżek i krzeseł tworzyły spójną kompozycję. Wybierzmy jeden lub kilka kolorów głównych – na przykład różowy lub niebieski, a do tego dobierzmy bardziej neutralny barwy - biały lub szary. Ciekawe wzory i kolory pomogą pobudzić wyobraźnię.


Łóżko dziecięce jacht

Marzy nam się wnętrze, które inspiruje do działania i zabawy? Nie możemy w takim razie zapomnieć o ostatnim elemencie, czyli ciekawych obrazkach i zdjęciach, które powiesimy na ścianach. Mogą to być rysunki wykonane przez Twoje dziecko, plakaty z ulubionymi postaciami z książek lub filmów albo zdjęcia ze spotkań z przyjaciółmi czy wyjazdów. 

Pokój dziecięcy w stylu playful living powinien powstać przy współpracy z dzieckiem i nawiązywać do rzeczy, które lubi i dobrze mu się kojarzą. Porozmawiajmy z naszą pociechą o jego ulubionych kolorach, zaproponujmy przegląd dostępnych mebli i stwórzmy razem wnętrze, które codziennie będzie inspirowało i zachęcało do kreatywnych działań. Takie wspólne projektowanie przyniesie obydwu stronom dużo radości. Czy jesteś już gotowy na stworzenie pokoju dziecięcego, w którym Twój szkrab chętnie będzie spędzał czas?

pixel