Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wielofunkcyjne rozwiązania – meble pod telewizor i nie tylko

2020-02-26
Wielofunkcyjne rozwiązania – meble pod telewizor i nie tylko

Interesuje Cię stabilna szafka pod telewizor i inny sprzęt audiowizualny? W dzisiejszych czasach takie meble muszą pomieścić znacznie więcej, niż kiedyś, warto więc, by był to zakup dobrze przemyślany. W tym artykule pomożemy Ci podjąć decyzję.

 

Co musi pomieścić szafka pod telewizor?

Szafki RTV to elementy wyposażenia wnętrz, któremu nie poświęcamy zbyt wiele uwagi, wpływają one jednak na wygodę i komfort w codziennym życiu. W ostatnich latach wiele się  zmieniło pod względem wyposażenia w sprzęt audiowizualny, a meble pod telewizor do salonu zmieścić muszą dekodery, nagrywarki, odtwarzacze DVD, PlayStation lub inne konsole, do tego piloty i nośniki danych. Jeszcze więcej przestrzeni zajmuje kino domowe z kolumnami. Ponieważ są to urządzenia codziennego użytku, ważne, by dostęp do nich nie był niczym ograniczony.

 

Meble pod telewizor do salonu – jak wybrać? 

Szafka czy stolik pod telewizor powinny być na tyle duże, by pomieścić cały sprzęt, jaki mamy zamiar tam ulokować. Wybierając szafkę, warto zwrócić także uwagę, czy zawiera ona odpowiednie otwory na kable i czy znajdzie się w niej miejsce na wszystkie niezbędne urządzenia. Pamiętaj także, że sprzęt elektroniczny to prawdziwy magnes na kurz. Lepiej więc zdecydować się na taki stolik RTV, który nie będzie go dodatkowo przyciągać, i na którym zabrudzenia nie będą od razu widoczne. Niewskazane są zakamarki, załamania i ozdobne wklęsłe lub wypukłe elementy, które trudno będzie wyczyścić. Nie bez powodu większość szafek RTV ma bardzo prostą, minimalistyczną konstrukcję. Materiał, z którego wykonane są szafki, musi być odporny na podwyższoną temperaturę, ponieważ, jak wiadomo, sprzęt się nagrzewa.

 

Stylistyka mebli

Kiedy już ograniczysz wybór szafek do tych, które spełniają powyższe wymagania, możesz przejść do stylistyki. Dobrze, by meble do salonu były spójne z resztą wyposażenia, zwłaszcza jeśli szafkę kupujesz na samym końcu i musisz dopasować ją do mebli wypoczynkowych czy stołu. Rodzajów ław, stolików i szafek pod telewizor jest jednak dość dużo, byś mógł dopasować coś odpowiedniego.

Zastanów się więc, czy interesują Cię meble z drzwiczkami, które ułatwią utrzymanie porządku w salonie, niewielkie szufladki, przegródki, zapewniające stałe miejsce na piloty i nośniki danych takie jak DVD i inne? A może wolisz stolik na wysokich nóżkach, stylizowany na styl skandynawski? Nie ma problemu! W naszym sklepie znajdziesz model, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Polecane

RTV Astra II Biały Sonoma 150 cm

RTV Astra II Biały Sonoma 150 cm

457,00 zł brutto320,00 zł brutto
pixel