Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pomysł na przechowywanie rzeczy w łazience - słupki łazienkowe

2021-12-20
Pomysł na przechowywanie rzeczy w łazience - słupki łazienkowe

Łazienka to zazwyczaj pomieszczenie, w którym na niewielkiej powierzchni musimy zmieścić wiele niezbędnych przedmiotów. Bardzo często przestrzeń ta nie jest uporządkowana, przez co nie wygląda zbyt estetycznie. Kwestia przechowywania w łazience często bywa więc sporym problemem. W szczególności, jeśli mówimy o pomieszczeniach, które są niewielkie i mało ustawne.

Producenci mebli łazienkowych prześcigają się w projektowaniu takich mebli, które z jednej strony mogą pomieścić wiele przedmiotów, a z drugiej nie zabierają zbyt dużo miejsca w łazience. Stąd też rosnąca popularność produktów typu słupek łazienkowy. Są one idealnym pomysłem na przechowywanie, kiedy dysponujemy niewielkim miejscem w łazience.

Słupki łazienkowe idealne do małej łazienki

W małych łazienkach praktycznie każdy centymetr jest na wagę złota. A przecież gdzieś musimy trzymać kosmetyki, ręczniki i środki chemiczne. Zadania tego nie ułatwia fakt, że przede wszystkim w łazience musi zmieścić się ceramika sanitarna, wanna lub kabina prysznicowa oraz pralka. Jak więc mają tam jeszcze wejść meble łazienkowe, gdy na wszystko mamy do dyspozycji w sumie 3 metry kwadratowe lub nawet mniej? Odpowiedzią na to pytanie są właśnie praktyczne i smukłe słupki łazienkowe!

Szafka słupek do łazienki - praktyczny sposób na przechowywanie

Słupek do łazienki to bardzo sprytny sposób na wygospodarowanie miejsca do przechowywania w małym wnętrzu. Wąskie słupki łazienkowe z łatwością wpasują się w każdą niewielką przestrzeń przy umywalce lub kabinie prysznicowej. Zajmują one wyjątkowo mało miejsca, zapewniając jednocześnie dużo dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Co może pomieścić taki słupek do łazienki? W zasadzie wszystkie niezbędne przedmioty, których nie udało nam się zmieścić w szafce nad lub pod umywalką. Z praktycznego punktu widzenia warto trzymać w nim kosmetyki lub inne drobiazgi, z których korzystamy nieco rzadziej. Jest to też dobre miejsce na zapasowe ręczniki, środki czyszczące czy pojemnik z brudną bielizną.

Jaki słupek łazienkowy wybrać - stojący czy wiszący?

Aby sprytnie wykorzystać wolną przestrzeń w łazience, warto pokusić się o zakup narożnikowego mebla typu słupek do łazienki. Dzięki swojej stosunkowo małej głębokości, niesamowicie zwiększa on funkcjonalność tego pomieszczenia. Słupek łazienkowy występuje generalnie w dwóch wariantach – stojącym i wiszącym.

Wisząca szafka słupek do łazienki wizualnie sprawia wrażenie niezwykle lekkiej, ale jednocześnie pojemnej. Część mebla warto zostawić w formie otwartych półek. Dobrze będą wyglądać na nich ozdobne koszyki, pojemniki łazienkowe, organizery kosmetyczne czy ładne drobiazgi. Słupki do łazienki tworzą nie tylko wygodne miejsce do przechowywania, lecz także mogą pełnić funkcję dekoracyjną w małym wnętrzu.

Z kolei stojący słupek do łazienki warto wyposażyć w szuflady lub wysuwane cargo. Te dwie opcje umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania, zapewniając jednocześnie wygodny dostęp do wnętrza szafki w łazience.

pixel