Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Minimalizm – piękno wyrażone prostotą

2018-10-02


Prostota, czystość, harmonia

Minimalistyczne wnętrza zachwycają prostotą form, czystością użytych kolorów oraz przemyślaną aranżacją. Nic nie jest tutaj przypadkowe, niepotrzebne. Każdy element jest nieodzowną częścią kompozycji, idealnie wpisuje się w harmonijną całość. Ograniczenie do minimum ilości mebli, dodatków, ozdób otwiera przestrzeń, rozświetla ją, sprawia, że nawet niewielkie pomieszczenia wydają się bardziej przestronne.

W rozjaśnianiu wnętrz i ich optycznym powiększaniu dużą rolę odgrywają jasne kolory, w szczególności biel i szarości. Właśnie dlatego minimalizm bardzo często łączony jest z surowym, ale bardzo wysmakowanym stylem skandynawskim. Dominacja bieli nie jest jednak całkowita. Nowoczesność kocha bowiem kontrasty, stąd też jasne barwy przełamywane są palmami w intensywnych kolorach, najczęściej w postaci dodatków, np. poduszek, lamp czy krzeseł.

 

Szlachetny umiar

By mniej znaczyło więcej, niewielką ilość przedmiotów należy zrównoważyć ich wysoką jakością. Dzięki temu wnętrza nie będą wyglądały pusto i bezbarwnie, a modnie i nowocześnie. Do szlachetnych materiałów, które znakomicie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach należy z całą pewnością drewno. Jest wytrzymałe, ponadczasowe a wykonane z niego meble będą służyły przez długie lata.


ASTRA1W jadalni idealnym rozwiązaniem będzie prosty, rozkładany stół wykonany w 100% z litego drewna. Jego unikatowość podkreślisz wybierając model z drewna o fantazyjnym usłojeniu, np. z dzikiego dębu. W salonie warto postawić na meble proste, nowoczesne, ale z efektownym detalem, wskazującym na ich najwyższą klasę. Zamiast ciężkich foteli i witryn z rzeźbieniami oraz fantazyjnymi ornamentami przywołujących na myśl barokowy przepych wybierz np. komodę z oryginalną aplikacją z ciosanych desek. Umiar zachowaj również w przypadku dodatków. Jedna misa o niepowtarzalnym designie bardziej będzie zwracała uwagę aniżeli szereg porozstawianych po meblach wazonów, figurek i ramek.

Autor:Matkowski
pixel