Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mieszkanie w duchu pure and simple - jak urządzić?

2020-03-25
Mieszkanie w duchu pure and simple - jak urządzić?

Styl wnętrzarski ceniący prostotę stał się popularny pod koniec XX wieku. Wywodzi się on z japońskiego umiłowania skromności we wnętrzach. W japońskich domach pojęcie „Ma” jest bardzo ważnym elementem. „Ma” można tłumaczyć jako „pustka” lub „cisza”. Zasada ta opiera się na równowadze między dostępną przestrzenią a meblami. Patrząc na zdjęcia japońskich domów, dostrzegamy w nich ascetyzm i „ciepły minimalizm”, na których warto się wzorować.

Schowaj bałagan

Kiedy patrzymy na minimalistyczne wnętrza, jedno jest jasne: bałagan nie wchodzi w rachubę. Stare gazety, kapcie, koce itp. –  nigdzie ich nie widać. Ponadto mamy tu bardzo mało elementów dekoracyjnych, ponieważ zbyt wiele akcesoriów w zasięgu naszego wzroku może rozpraszać uwagę.

Uspokajamy jednak, że minimalizm, wcale nie oznacza pozbywania się większości rzeczy i rezygnowania z hobby, takich jak szycie, czy majsterkowanie. Postaraj się jednak o to, by w pokoju znalazła się taka ilość zamykanych szaf czy nowoczesnych komód, która to wszystko pomieści. Pamiątki z podróży, zdjęcia rodziny i znajomych czy kolekcja wazonów sprawi, że wnętrze nabierze indywidualnego charakteru. Nie warto z nich rezygnować. Chodzi o to, żeby każda rzecz miała swoje miejsce.

Biały regał wiszący Newton

Otwarty układ i prostota

Proste formy to swoisty synonim nowoczesnego wnętrza. Styl ten nie odznacza się żadnymi  charakterystycznymi dekoracjami, ale właśnie ich brakiem. Rozpoznać go można po czystych liniach, oszczędnych kształtach, utrzymanych w jasnych odcieniach takich jak biele i beże. Wnętrza w minimalistycznym stylu mają zazwyczaj otwarty układ. Kuchnia przechodzi w jadalnię, salon połączony jest z korytarzem itp. To daje domownikom poczucie wolności i możliwość oddychania pełną piersią. Jasne kolory ścian i mebli potęgują to odczucie.

Dlaczego ludzie wybierają minimalistyczne wnętrze? Ze względu na swoją prostotę, świetlistość i przejrzystość. Wybór mebli nie nastręcza wielkiego problemu, jest to więc styl dla tych, którzy chcą pięknie mieszkać bez poświęcania zbyt wiele czasu na aranżację. Wystarczy zerknąć na wybór szaf, nowoczesnych komód do pokoi i sypialni, czy też minimalistycznych sof, by wiedzieć, że szybko znajdziemy coś dla siebie. Less is more!

Polecane

Regał Shox Biały

Regał Shox Biały

540,00 zł brutto
pixel