Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Meble, które mogą zmienić przeznaczenie i pełnić kilka funkcji

2020-10-21
Meble, które mogą zmienić przeznaczenie i pełnić kilka funkcji

Pandemia spowodowała, że mieszkanie często musi pełnić funkcję biura, placu zabaw, restauracji i wielu innych. Jak to wszystko pogodzić, szczególnie gdy nie dysponujemy dużym metrażem? W dzisiejszym wpisie znajdziesz kilka inspiracji, które pomogą Ci przemienić salon w wielofunkcyjne pomieszczenie. 

Funkcjonalność pomieszczeń ponad wszystko

Dziś wiele osób przeniosło swoją pracę do domu. Dobrze, gdy istnieje osobny pokój, który można zamienić w domowe biuro. Wówczas nowoczesne meble do biura pozwolą tak uporządkować przestrzeń, że jedyną różnicą pomiędzy dotychczasową pracą a home office będzie możliwość pracy w wygodnych dresach. Niestety mały metraż mieszkania często to uniemożliwia. 

Wówczas warto wykorzystać do aranżacji wnętrza meble, które z powodzeniem mogą spełniać kilka funkcji. Przykładowo gromadzące się wokół dokumenty, teczki i książki można pochować w siedziskach do przedpokoju. Wiele z nich ma ukrytą skrzynię na buty, która z powodzeniem może stać się dodatkowymi szufladami Twojego biurka. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko poplamienia ważnych dokumentów przez dzieci, a także uporządkujesz przestrzeń wokół siebie. 

Jakie jeszcze meble do domu warto wybrać, aby zaoszczędzić trochę miejsca, a jednocześnie wygodnie pracować, bawić się z dziećmi i żyć swoim codziennym życiem w czterech kątach własnego domu?

Zestaw 2 stolików Marsi

Meble do mieszkania o różnym zastosowaniu

Podczas pracy przyda się każda powierzchnia płaska do położenia dokumentów, laptopa czy tabletu. Nie zawsze uda się znaleźć miejsce na biurko, a pomysł zaadaptowania stołu w kuchni na miejsce do pracy może spotkać się z dużym sprzeciwem domowników. W końcu posiłki również trzeba gdzieś zjeść. Z pomocą może przyjść zestaw 2 stolików owalnych Marsi. Kiedy nie są używane, z powodzeniem możesz ustawić jeden pod drugim, tak żeby zajmowały, jak najmniej miejsca w pokoju. Jeśli jednak potrzebujesz większego blatu, wystarczy je rozsunąć. Stoliki te doskonale spełniają się także w swojej podstawowej funkcji, czyli jako mebel do postawienia ciepłego napoju czy podjęcia gości. 

Potrzebujesz jeszcze więcej przestrzeni biurowej? Warto zatem wyposażyć salon w pufę Hexagon. Jej szerokość wynosi 80 cm – to dość duża porcja dodatkowej przestrzeni płaskiej. Nie jest bardzo miękka, dlatego nie musisz się obawiać, że dokumenty z niej spadną. Po skończonej pracy możesz użyć jej jako siedziska lub podnóżka. 

Aby zapanować nad planem dnia, w którym praca miesza się z domowymi obowiązkami, warto rozpisać sobie dokładnie jego organizację. Jednak gdzie to zrobić? Do tego możesz wykorzystać toaletkę Veronica. To niezwykle urokliwy dodatek do wnętrza, który spełnia zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Rankiem przygotujesz się przy niej do wyjścia z domu. Wówczas możesz poprzyklejać na lustrze karteczki z kolejnymi czynnościami lub flamastrem do szyb napisać zadania do wykonania. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wykonać swoje obowiązki zarówno w pracy, jak i domu oraz lepiej zorganizować dzień.

Podobną funkcję może spełnić wieszak stojący Horus. Obecnie i tak rzadko podejmujemy gości, więc wieszak może pomóc Ci w organizacji dnia. Wystarczy przyozdobić go karteczkami, które każdy domownik będzie ściągał po wypełnieniu swojego zadania. Pandemia to szczególny czas wymagający od nas ogromnej siły, cierpliwości i kreatywności, aby pogodzić pracę i obowiązki domowe, które w ciągu dnia nieustannie się mieszają. Tylko właściwa organizacja dnia pozwoli Ci w tym wszystkim nie stracić głowy.

pixel