Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Meble dla bibliofila

2019-12-20
Meble dla bibliofila

Regał, szafka, czy może nowoczesne półki na książki? Jedno jest pewne, przestrzeń do przechowywania książek niezbędna jest w każdym domu. Na szczęście, możliwości jest  naprawdę dużo. Niezależnie od tego, ile masz miejsca i jaki budżet, znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie i swojego domu.

 
Regał Pitagoras Beton

Regał Pitagoras Beton

 

Metal czy drewno?

Jeśli zdecydujesz się na regał w postaci biblioteczki, do wyboru masz szeroką gamę mebli w różnych stylach i rozmiarach. Od litego drewna po metal, od stylu rustykalnego po industrialny, możesz wybrać biblioteczkę, która będzie miała duży wpływ na estetykę całego pokoju. Nowoczesne regały na książki z żelaznych lub stalowych prętów nie tylko robią duże wrażenie, ale też wydają się lżejsze, niż meble drewniane, co może być dobrym pomysłem w niewielkich pomieszczeniach. Z kolei lite drewno wprowadza nieco nostalgiczny nastrój.

Rozważ także zamykaną biblioteczkę ze szklanymi drzwiami. Witryna zapobiega gromadzeniu się kurzu na tym, co jest w środku. Chroni także książki przed ekspozycją na pleśń, wilgoć i światło ultrafioletowe, będące częścią widma słonecznego.

 
Regał wiszący Newton Sonoma

Regał wiszący Newton Sonoma

 

Półki na książki

Półki wiszące na książki mają bardzo wiele zalet. Możesz wykorzystać właściwie każdą przestrzeń – jeśli masz mało miejsca lub dużo książek, to naprawdę świetne rozwiązanie. Półki  sprawdzą się nad łóżkiem, komodą, stołem czy telewizorem. Ich jedynym minusem jest konieczność wywiercenia dziur w ścianie. Nowoczesne półki na książki  wynagradzają jednak tę niedogodność ciekawym designem, który czyni je jeszcze bardziej użytecznymi. W każdym mieszkaniu wiele jest wolnych, niewykorzystanych miejsc, takich jak róg w przedpokoju czy kawałek skośnej ściany w kuchni. Niewykorzystana przestrzeń może zostać zagospodarowana do ekspozycji zarówno książek, jak i kwiatów doniczkowych, figurek ceramicznych czy innych drobiazgów. Dzięki wiszącym, nowoczesnym półkom o zaskakujących kształtach maksymalnie wykorzystasz każdy kąt!

 
Półka Iva Sonoma

Półka Iva Sonoma

 

Polecane

pixel