Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jedna przestrzeń, dwa pokoje. Jak podzielić pokój na dwa mniejsze przy pomocy mebli?

2020-02-26
Jedna przestrzeń, dwa pokoje. Jak podzielić pokój na dwa mniejsze przy pomocy mebli?
Powodów, dla których decydujemy się na podział jednego pomieszczenia na dwa mniejsze, może być wiele. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, oraz cech pokoju, który będziemy dzielić, sprawdzą się różne rozwiązania, dzięki którym wyznaczymy jasne strefy. Mogą nam w tym pomóc szafy, półki lub komody. Sprawdź, jak to zrobić!

Pokusa wyodrębnienia z dużego pokoju mniejszej przestrzeni, na przykład dla dziecka, pojawia się, zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczami mieszkania w kamienicy, w których z reguły znajdują się wysokie i duże pomieszczenia. Warto wybrać takie meble do domu, które podzielą pokój na dwie części, ale nie sprawią, że pomieszczenie straci coś ze swojej przestronności. Dzięki temu nawet w pokoikach powstałych z podziału nie będziemy czuć się przytłoczeni.

Równie częstą przyczyną wydzielenia stref za pomocą mebli jest chęć wyodrębnienia miejsca do pracy lub ćwiczeń, domownicy szukają też sposobu na oddzielenie kuchni od salonu. Z kolei, gdy maluchy rosną, często spotykamy się z potrzebą przedzielenia jednej dziecięcej sypialni na pół. Niezależnie od powodów, poznaj nasze pomysły na uzyskanie najlepszego efektu.

 

Schowaj bałagan za szafą

Jeśli masz duży salon, a brakuje w mieszkaniu przestrzeni, w której dziecko mogłoby swobodnie się bawić (i bałaganić), możesz wydzielić część salonu za pomocą ustawionych obok siebie szaf. Kiedy dzielisz pokój na dwa, z reguły liczy się każdy centymetr, dobrze więc, by była to stosunkowo wysoka, ale za to wąska szafa. Nie sprawdzają się więc typowe garderoby. Zdecydowanie lepiej do tego celu nadawać się będzie zamykany, nowoczesny regał na książki. Ciekawym rozwiązaniem, optycznie powiększającym przestrzeń, może też okazać się szafa z lustrzanymi drzwiami. Gdy w pomieszczeniu znajduje się jedno okno, wybierz meble na wysokich nóżkach, dzięki czemu światło będzie przebijać nie tylko górą, ale także dołem.

 

Jeden pokój - dwa pomieszczenia

Kiedy nie zależy Ci na całkowitym oddzieleniu przestrzeni, a jedynie optycznym rozgraniczeniu pokoju, na przykład na część wypoczynkową i biurową, możesz podzielić pomieszczenie choćby nowoczesnym regałem na książki. Dzięki temu, że regały nie mają tylnej ściany, mebel idealnie stapia się z obiema przestrzeniami. W tym przypadku sprawdzi się także komoda na sprzęt RTV, która symbolicznie odseparuje część poświęconą pracy od tej przeznaczonej do odpoczynku.

W sytuacjach, w których chcemy oddzielić kuchnię od salonu, sprawdza się wysoka komoda, na której możesz postawić np. wysokie kwiaty doniczkowe. Możesz też stworzyć kompozycję ze stojących i wiszących półek na książki.

Wydzielona przestrzeń może bardzo wiele zmienić w mieszkaniu, zapewniając prywatność dzieciom lub spokój osobie pracującej. Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozwiązań możesz podzielić pokój w sposób elegancki i funkcjonalny zarazem.

Polecane

Regał Pitagoras Sonoma

Regał Pitagoras Sonoma

380,00 zł brutto
Regał Shox Sonoma

Regał Shox Sonoma

540,00 zł brutto
pixel