Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie biurko do biura w domu?

2020-11-23
Jakie biurko do biura w domu?

W ostatnim czasie wiele osób wiele uwagi poświęciło takiej organizacji przestrzeni, która pozwoli w skupieniu oddać się nauce i pracy w trybie zdalnym. Kluczowy w tym kontekście jest wybór odpowiedniego biurka. Jakie sprawdzi się najlepiej? Zobacz, co podpowiadają eksperci.

Odpowiednie biurko dla dziecka

Na biurku dla malucha czy młodszego ucznia nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli spędza przy nim wiele godzin na nauce w trybie zdalnym, na rozwiązywaniu zadań domowych czy rozrywkach, takich jak gra w gry na laptopie. Jakie biurko dla dziecka będzie odpowiednie? Ze względów praktycznych najlepiej zainwestować w takie z regulowaną wysokością oraz blatem, który można wygodnie dostosować do potrzeb, na przykład w trakcie prac plastycznych czy nauki ręcznego pisania. Pierwsze biurko najczęściej kupujemy pociechom w okolicy 6 urodzin, kiedy zazwyczaj mają około 120 cm wzrostu. Eksperci twierdzą, że mebel powinien mieć 55 cm wysokości i blat o optymalnej szerokości 70 cm, jednak wszystko zależy od indywidualnych upodobań i od tego, czym najczęściej zajmuje się przy biurku jego mały użytkownik. Na co warto zwrócić uwagę? Podczas siedzenia przy biurku, przy prawidłowej postawie (z prostymi plecami, rękoma opartymi o blat i nogi swobodnie ułożonymi na podłodze), kąt między ramieniem a przedramieniem oraz  między podudziem a łydką powinien być kątem prostym. 

Nowoczesne biurko dla starszego ucznia

Wybór biurka dla starszego ucznia lub studenta należy dostosować do indywidualnych kryteriów. Najważniejszym jest oczywiście budowa ciała - nie tylko wzrost, ale też zasięg ramiona oraz szerokość barków. Wzorcowe wymiary biurka dla nastolatka i dorosłego wynoszą 180 cm długości i 80 cm szerokości. Jeśli kupujemy mebel dla dziecka, którego postura jeszcze będzie się zmieniać, można wybrać model regulowany, dający możliwość dostosowania wymiarów do rożnych potrzeb. Weź też pod uwagę funkcje, jakie ma spełniać biurko. Najlepiej, jeśli będzie miało praktyczne szuflady czy półki, w których można przechowywać notatki, zeszyty, książki i wszelkie pomoce, które są niezbędne w nauce.

Biurko Gross

Biurko do pracy w trybie home office

Wybierając biurko do domowego biura do wyboru, weź pod uwagę, jak szeroki wachlarz rozwiązań masz do wyboru: biurka pojedyncze, dwuosobowe, do pracy stojącej czy siedzącej. Zanim zainwestujesz w konkretny mebel, odpowiedz sobie na pytanie, w jaki sposób lubisz pracować najbardziej, jak wyglądają Twoje zawodowe obowiązki i jakim metrażem w pomieszczeniu dysponujesz. Przykładowo, w przypadku architekta czy osoby zajmującej się projektowaniem form przestrzennych, lepiej sprawdzi się biurko rozbudowane i głębokie, z kolei dziennikarz zajmujący się tworzeniem treści na laptopie spokojnie poradzi sobie przy wygodnym, ale komfortowym biurku o ażurowej konstrukcji, która wizualnie nie dominuje aranżacji. Nowoczesne biurka mogą też iść w parze z pojemnym kontenerkiem wsuwanym pod blat, idealnym do przechowywania dokumentów. Genialnym rozwiązaniem są też specjalne zestawy z biurkiem i regałem, jakie znajdziesz w naszym sklepie internetowym w różnych wersjach kolorystycznych. 

Nowoczesne biurka są nie tylko szalenie komfortowe, ale też stylowe! Nauka czy praca przy takim meblu nie będzie problematyczna, a my nie będziemy cierpieć na dolegliwości bólowe kręgosłupa!

Polecane

pixel