Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać szafkę pod telewizor do nowoczesnego salonu?

2022-02-02
Jak wybrać szafkę pod telewizor do nowoczesnego salonu?

Telewizor to sprzęt, który w większości mieszkań i domów znajduje się w centralnym miejscu w salonie. Jak go zaaranżować, aby stanowił spójny element wystroju wnętrza oraz dopasować design do pozostałych mebli w pokoju? Dobrym pomysłem jest odpowiedni dobór szafki pod telewizor. Sprawdź, jak to zrobić.

Szafka pod telewizor – praktyczne rozwiązanie

Praktyczne i wygodne rozwiązanie, jakim jest szafka pod elektronikę, może stanowić dodatkowy element wystroju wnętrza. Z uwagi na to, że telewizor powinien znajdować się mniej więcej na linii wzroku, zostaje pod nim sporo niewykorzystanego miejsca. Odpowiedzią na potrzebę niemarnowania tej przestrzeni jest umiejscowienie tam szafki, w której bez problemu zmieścisz różne przedmioty. Szafka może stanowić integralny element zestawu mebli. Najważniejsze, aby kolorem, materiałem wykonania i stylem dobrze komponowała się z pozostałymi sprzętami znajdującymi się w salonie. Ten niewielki mebel w odmiennej kolorystyce lub wykonany z innych surowców będzie wybijał się z całości jako niepasujący do całości wystroju. Osiągnięty w ten sposób efekt będzie daleki od ideału i wprowadzi wizualne zamieszanie do wyglądu pokoju.

Szafka RTV wisząca do nowoczesnych wnętrz

Wisząca szafka pod telewizor świetnie uzupełnia wystrój niewielkich wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie była ona zamontowana zbyt wysoko. Materiał, z którego została wykonana szafka RTV wisząca, musi być dobrej jakości, aby uniknąć nieestetycznych pęknięć i odkształceń.

Komoda pod telewizor – wymiary dobrej szafki

Szafka pod telewizor powinna być wystarczająco szeroka, aby stojak sprzętu dobrze się na niej opierał. Zapobiega to niebezpieczeństwu wywrócenia się telewizora. Warto przy tym pamiętać, że nowoczesne telewizory są płaskie i wybór zbyt szerokiej szafki będzie wyglądał nieadekwatnie. Blat szafki powinien być maksymalnie 10 cm szerszy od przekątnej ekranu.Z kolei idealna wysokość mebla to 50-60 cm. Dzięki temu osoby siedzące na kanapie lub fotelach przed telewizorem będą mogły przyjąć optymalną pozycję, która odciąży ich kręgosłup i umożliwi komfortowe oglądanie telewizji.

Dodatkowe elementy szafki pod sprzęt RTV

Praktyczna komoda pod telewizor może mieć dodatkowe półki, na których można postawić różne akcesoria. Wygodnie postawisz tam płyty CD albo gry planszowe. Część szafek ma też pod spodem pojemne wysuwane szuflady. Bez trudu zmieścisz w nich gry planszowe i inne przedmioty. Taki mebel nie tylko pełni funkcję stojaka pod telewizor, ale także jest pełnoprawnym elementem wystroju wnętrza i dodatkową przestrzenią do przechowywania. Urządź swój kącik do oglądania ulubionych seriali tak, aby był funkcjonalny i designersko wyglądał w twoim nowoczesnym mieszkaniu. Wybierz szafkę pod telewizor, która najlepiej pasuje do pozostałych mebli znajdujących się we wnętrzu i ciesz się ładną aranżacją pokoju połączoną z komfortem wygodnego oglądania telewizji.

pixel