Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać styl mebli dla Twojego mieszkania?

2019-03-04

Nad wyżej postawionym pytaniem łamie sobie głowę miesięcznie około 2400 osób (dane via Google).

Nie da się zaprzeczyć, że wybór głównego stylu dla Twoich czterech kątów ma niebagatelne znaczenie. Decyzję podejmuje się na lata, więc forma jaką wybierzemy musi przetrwać upływ tego czasu. Pierwszą rzeczą na jaką zwrócą uwagę nasi potencjalni goście, jest właśnie kwestia tego jak umeblowane jest nasze "gniazdko". 

Jak dobrać styl mebli dla Twojego mieszkania?

Meble oraz elementy dekoracyjne takie jak wazony, firanki, dywany sprawiają jak odbieramy pomieszczenia. Czy jest przytulnie i komfortowo? Może jednak odrobinę chłodnie, ale za to elegancko? Wybierając jeden z wielu możliwych stylów należy zawsze mieć otwartą głowę i nie zamykać się na koncepcje pozornie zbyt abstrakcyjne. Odpowiednia paleta kolorów może drastycznie zmienić nasze uczucia co do danego wystroju.Szafka RTV Bridgette od 379zł.

Pozwól aby to Twój wewnętrzny gust poprowadził Cię stopniowo od wybrania materiałów (metal, szkło, drewno, MDF, plastik) poprzez pattern'y czyli "wzorki" takie jak figury geometryczne czy abstrakcyjne formy, a na kolorach i dodatkach kończąc. Upewnij się, że twoja wizja jest wystarczająco trwała (meble splatane z wiosennych traw nie są wyrobem na lata), łatwa w utrzymaniu w czystości i rozsądnej cenie, której podoła twoja kieszeń. Niżej wymienione wskazówki dotyczące wyboru mebli poprowadzą Cię przez proces wyposażania domu.

Zacznij dopiero wtedy, gdy w pełni określisz cechy projektu, który chcesz stworzyć.

Toaletka Veronica od 690zł

Zacznij od wyszczególnienia kolorów, wzorów i faktur, które preferujesz. Następnie wymyśl najskuteczniejszą mieszankę, która pasuje i dopasowuje się do Twojego pokoju, zachowując spójność i nutkę fantazji. Jeśli naprawdę potrafisz określić swój najbardziej odpowiedni motyw, przypisz swój wystrój do jednej z tych głównych kategorii:

  • Zwyczajny, codzienny (wygodnie wyglądający, prosty, drewno)
  • Nowoczesny (ostry, kanciasty, metaliczny)
  • Lekko wiejski (miękkie, kwiatowe, malowane lasy)
  • Staromodny (antyki, ciemny czerwony las, adamaszek i perkal)
  • Pomieszaniec (Etniczne przyzwyczajenia wyniesione z domu, wysoce zindywidualizowane, świetnym przykładem jest tu kawalerka w stylu "Późnego Gierka" kojarząca się z mieszkaniem Babci)


W większości przypadków działa to tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na swój własny motyw, a następnie dodasz kontrast, aby podkreślić unikatowy styl. Nie ma nic złego w reasearch'u (poszukiwaniach) portali związanych z wystrojem wnętrz. Możesz się także posiłkować wyszukiwaniem cennych informacji poprzez sprawdzanie odpowiednich programów telewizyjnych, czasopism, stron internetowych, książek, katalogów i showroomów, aby zdobyć więcej pomysłów.

Wielu ekspertów radzi, aby sporządzić notatkę zawierającą style, które lubisz, aby zawęzić opcje. Musisz także zawsze pamiętać, że to Ty masz ostatnie słowo, a projekt lub styl powinien być specjalnie dopasowany do Twoich potrzeb, abyś mógł cieszyć się otoczeniem. Nikt nie powinien dyktować Ci tego jak urządzisz miejsce, w którym spędzisz mnóstwo czasu odpoczywając. Nawet dekorator, twój najlepszy przyjaciel czy rodzina.
Szafka RTV Romeo od 389zł oraz ława Julia za 299zł.

Materiały mebli.


Regał Pitagoras za 214zł oraz Biurko Jaris w cenie 354zł.


Powinieneś rozważyć wybór mebli, które są solidne i ciężkie. Unikaj puszystych aluminiowych ramek. Rozglądaj się za wstawkami z litego drewna. Grube drewniane ramy wytrzymają zwykle znacznie dłużej i są najbardziej popularnym standardem dla eleganckich mebli. Niemniej jednak, należy upewnić się, że jego cena jest zgodna z oczekiwaniami dotyczącymi trwałości.

Poduszka to równie ważny punkt, który warto rozważyć analizując dowolną konstrukcję. Przed zakupem upewnij się, że wykonałeś niezbędne testy. Najważniejszy jest komfort uzyskany z nowego elementu tapicerki, niekoniecznie jego piękna czy atrakcyjności. 


Dokonaj głębokiej oceny swojego istniejącego wystroju.Szafka RTV Astra II od 459zł.


Zacznij od podjęcia rzeczywistych i dokładnych pomiarów w pomieszczeniu, które chcesz umeblować. Wykonaj dokładną analizę istniejących mebli, czas potrzebny na ukończenie zaplanowanej działalności. Przemyśl, czy stare meble idealnie do siebie pasują i dopasują się do nowego wystroju. Gdy masz pewność, że Twoje meble wymagają konserwacji lub renowacji, odwiedź najbliższe centrum serwisowe i zatrudnij wyspecjalizowaną osobę. Renowacja lub konserwacja mebli na własną rękę to zadanie naprawdę skomplikowane i czasochłonne dla osoby z zewnątrz. W nowe meble możesz zaopatrzyć się zawsze na Trend-Home.pl.Poszukaj mebli, które oszczędzają Twoją przestrzeń.

Jeśli przeglądasz coraz to nowsze projekty mebli, możesz zauważyć trend optymalizacji przestrzeni. Dla przykładu nowsze projekty łóżek mają wbudowane szuflady, a najnowsze regały można powieszać na ścianie. W związku z tym umeblowanie zajmuje mniej miejsca, a także ma dodatkowe funkcje i jest wysoce użyteczne. Możesz również zdecydować się na połączenie mniejszych stołów i szuflad w celu utworzenia toaletki. Myśl kreatywnie.

Koniec części pierwszej.

To tyle, jeśli chodzi o nasze porady "inside of the box" czyli patrząc z punktu widzenia "branży". Powyższy wpis to pierwsza z (przynajmniej) dwóch części. Jest to spowodowane naprawdę głębokim tematem naszego wpisu. Chcielibyśmy aby nasz przewodnik po tym istotnym wyborze był kompletny. Aby być na bieżąco z naszymi promocjami oraz wpisami, zapraszamy Cię do zapisania się do Newslettera po lewej stronie ekranu. Nie spamujemy, za to dostarczamy masy istotnych informacji! Komentujcie, udostępniajcie i podsyłajcie znajomym. Miłego!

 

Polecane

RTV Astra II Biały Sonoma 150 cm

RTV Astra II Biały Sonoma 150 cm

457,00 zł brutto320,00 zł brutto
Regał Pitagoras Biały

Regał Pitagoras Biały

380,00 zł brutto
Ława Julia Czarny Mat

Ława Julia Czarny Mat

350,00 zł brutto
pixel