Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią?

2020-12-21
Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią?

Dysponujesz małym mieszkaniem, w którym nie ma mowy o osobnej sypialni? Zajrzyj do naszego wpisu i przekonaj się, jak sprytnie można urządzić wygodną sypialnię… w pokoju dziennym. Oto nasze sprawdzone porady i triki, które mogą Ci się przydać. 

Pokój dzienny z sypialnią - co warto wiedzieć?

W przypadku mieszkań, w których trudno mówić o imponującym metrażu, trzeba stawiać na rozwiązania, które pozwolą nam zaoszczędzić miejsce. Przykładem jest salon połączony z sypialnią - pomieszczenie, w którym przeplatają się różne funkcje w zależności od pory dnia i naszych potrzeb. Zanim zdecydujesz się na takie rozwiązanie, koniecznie zastanów się nad tym, czy przygotowanie dla siebie kącika do spania w pokoju dziennym jest możliwe ze względu na dzielenie przestrzeni z innymi - to ważne nie tylko w przypadku pomieszczeń przechodnich, znajdujących się chociażby między łazienką a kuchnią. Jak sprytnie zaaranżować wnętrze, żeby dostosować je do roli reprezentacyjnego pokoju w ciągu dnia i intymnej sypialni w nocy? Sprawdź.

Rozwiązania, które warto zastosować w wielofunkcyjnym salonie

Chcesz sprawić, żeby Twój salon wieczorami zamieniał się w przytulną sypialnię? Postaw na nowoczesne meble, które mogą zmieniać swoje zastosowanie w zależności od potrzeb. Przykładem jest wielofunkcyjna kanapa rozkładana do formy wygodnego łóżka. Przyda Ci się także stolik kawowy, który da się przekształcić w stolik nocny, a nawet w komfortowy blat służący do pracy czy przeglądania książek przed snem. Pomocne okażą się też na pewno meble z funkcją przechowywania, od puf po nowoczesne regały pokojowe i komody, w których schowasz pościel. 

Regał Pitagoras Czarny

Jak wyznaczyć strefy do spania w pokoju dziennym?

Fajnym pomysłem na wydzielenie miejsca do spania w pokoju dziennym jest zastosowanie otwartego, dwustronnego regału, który z powodzeniem zastąpi ściankę działową. Taki mebel nie musi wcale sięgać sufitu - ustawione na niewysokim regale doniczki z roślinami czy albumy sprytnie osłonią łóżko. Strefę sypialnianą z salonu wydzielisz też za pomocą odpowiedniego oświetlenia. Wystarczy przełączyć górne, ogólne źródło światła na nastrojową, punktową lampkę w pobliżu łóżka, żeby poczuć się przytulniej i bardziej komfortowo. Weź pod uwagę zastosowanie oświetlenia dekoracyjnego, na przykład sznura lampek typu cotton balls rozwieszonego nad kanapą, nie rzucającego się w oczy w ciągu dnia. 

Czy pokój dzienny można zamienić na wygodną sypialnię? Jak najbardziej - wystarczy zastosować kilka sprytnych patentów na wydzielenie strefy do nocnego odpoczynku i postawić na meble, które pomogą nam oddzielić dwie różne funkcje pomieszczenia. Znajdziesz je oczywiście w naszym sklepie z meblami do domu!

Polecane

Regał Pitagoras Czarny

Regał Pitagoras Czarny

380,00 zł brutto
pixel