Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak urządzić minimalistyczną sypialnię?

2019-11-20
Jak urządzić minimalistyczną sypialnię?
W stylu minimalistycznym sypialnia jest sypialnią i niczym więcej. Nie jest graciarnią do przechowywania rzeczy zawadzających w innych pomieszczeniach. Nie jest gabinetem, nie ma tu miejsca na biurko z komputerem, a łóżko nie jest miejscem pracy. I chociaż bywa garderobą, to ubrania mają być schludnie schowane w szafie.
Sypialnia to sypialnia. Służy do wyciszenia się i odpoczynku. Sprawdź, jak ją zaaranżować!

 

Najważniejszy element sypialni

Minimalizmem absolutnym byłoby położenie na podłodze samego materaca albo modnego futonu rodem z Japonii. Jednak takie rozwiązania nie są dla wszystkich. Na szczęście na rynku wnętrzarskim z łatwością znajdziemy duże łóżka o prostej formie, które nie będą się gryzły z subtelnością wystroju. Białe są najbardziej oczywistym wyborem, pasują do każdej sypialni urządzonej w tym stylu. Ale czasem nawet minimalizm potrzebuje przełamania, aby jeszcze bardziej wyeksponować swoje atuty. Taki efekt uzyskamy, decydując się na zakup solidnego łóżka z drewna.

 

A pozostałe meble?

Najlepiej, kiedy minimalizm wnętrzarski współgra z minimalizmem życiowym. Nie musimy się wtedy martwić o ubrania wylewające się z szafy ani o zagracenie sypialni niepotrzebnymi meblami. Do ich przechowywania świetnie się sprawdzi szafa dwudrzwiowa, której jedyną ozdobą będzie lustro.
Nie da się całkiem zrezygnować ze wszystkich bibelotów. Telefon, ładowarka, ulubione książki, kosmetyki, czy zegarek – to wszystko trzeba gdzieś przechowywać, a trzymanie ich na wierzchu utrudni zachowanie porządku. Z pomocą przyjdą stawiane przy łóżku szafki do sypialni. Te proste, pozbawione zbędnych ozdób bryły są kwintesencją minimalizmu i dopełnią każde wnętrze zaaranżowane w tym stylu.

 

Dekoracyjne akcenty

Prosty, harmonijny i stonowany minimalizm może sprawiać wrażenie odrobinę zachowawczego, dlatego należy dodać mu trochę charakteru nielicznymi, ale oryginalnymi dodatkami. Jednym z najłatwiejszych rozwiązań będzie wykorzystanie szafki do sypialni i postawienie na niej lampy o modernistycznym kształcie.
W minimalistycznej sypialni nie ma miejsca na telewizor więc zamiast niego, warto ozdobić ściany obrazami o łagodnych kompozycjach w delikatnych barwach.

Polecane

pixel