Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak urządzić garderobę w sypialni?

2019-12-20
Jak urządzić garderobę w sypialni?

Masz dość codziennego poszukiwania właściwych ubrań, pochowanych w głębinach szafy? Chciałabyś urządzić w swojej sypialni małą garderobę? Czemu nie! Dzięki starannemu rozplanowaniu przestrzeni, wygospodarowanie miejsca na garderobę nawet w średniej wielkości sypialni jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. 

Mała garderoba, wielkie zalety

Mała garderoba w sypialni - to rozwiązanie nie tylko dla osób mających dziesiątki wymagających starannego przechowywania ubrań. Wbrew pozorom, garderoba przynosi dużo bardzo konkretnych korzyści, nawet jeśli jesteś posiadaczem stosunkowo niewielkiej ilości odzieży. Pozwala bowiem co rano zaoszczędzić przynajmniej kilka minut na kompletowaniu stroju. Dzięki garderobie będziesz mogła zapomnieć o ponownym prasowaniu rzeczy, które wygniotły się w szafie wskutek nieprawidłowego przechowywania. Dłużej będziesz się cieszyć idealnymi butami, które nie stracą kształtu wciśnięte do za małej szuflady. Poza tym już nigdy więcej żaden zamek błyskawiczny nie uszkodzi wiszącej obok szyfonowej bluzki, a żadna haftka od stanika nie zaciągnie żadnej koronki.

Na dłuższą metę, garderoba w sypialni to oszczędność czasu i pieniędzy – oczywiście pod warunkiem, że nie należysz do osób, które kupują nowe ubrania czy buty dla czystej przyjemności, a nie dlatego, że poprzednie się zniszczyły. 


Jak urządzić garderobę?

Jeśli jesteś na etapie planowania rozkładu ścianek działowych w mieszkaniu, warto uszczknąć choć 10 cm z sąsiedniego pomieszczenia. W samej garderobie postaraj się przeznaczyć jak najwięcej przestrzeni na wieszaki – większość ubrań, które mogą być złożone, można też powiesić, gdyby zabrakło miejsca w szufladach. Dlatego, najlepiej zaplanuj przynajmniej dwa rzędy ubrań wiszących. Na długie ubrania wyznacz jeden krótszy drążek, zaś dwa, zawieszone jeden nad drugim, na krótszą odzież – taką, jak bluzki czy kurtki. Do tego kilka szuflad na złożone ubrania, półki na małe przedmioty i akcesoria, a może nawet kilka ukrytych przegródek, dzięki którym biżuteria będzie wreszcie przechowywana w należytym porządku.

Jeśli garderoba w sypialni nie jest duża, wykorzystaj każdy kąt. Nad drzwiami zawieś pawlacz, w którym możesz przechowywać rzadziej używane akcesoria, na przykład buty narciarskie lub wyjściowe kapelusze. Półki możesz też umieścić nad drążkami. Łatwy dostęp do nich uzyskasz dzięki małej drabince, pełniącej zarazem funkcję składanego taboretu.

Zastanów się także nad lustrzanymi drzwiami. Dzięki nim nie tylko zaoszczędzisz miejsce na lustro, ale też sprawisz, że do pomieszczenia wpadać będzie więcej dziennego światła. Duże lustro optycznie powiększy też garderobę.

Polecane

Płyta z lustrem do przedpokoju Merlin Sonoma

Płyta z lustrem do przedpokoju Merlin Sonoma

199,00 zł brutto159,00 zł brutto
Wieszak Stojący Neit

Wieszak Stojący Neit

299,00 zł brutto
pixel