Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami?

2021-12-16
Jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami?

W obecnych czasach aranżacja wnętrz jest czystą przyjemnością, ale również nie lada wyzwaniem. Do wyboru mamy bogaty wachlarz różnorodnych rozwiązań i produktów. W związku z tym, często mamy problem ze zdecydowaniem się na konkretny styl – nowoczesny czy rustykalny, a modne są zarówno nowoczesne meble, jak i te stare. Jednakże, jest na to rozwiązanie. Jeśli wszystko dobrze przemyślimy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć te dwa style ze sobą i umieścić ulubione antyki w nowoczesnym salonie. Co więcej, nowoczesne meble w połączeniu ze starymi mogą okazać się bardzo efektowym zestawieniem.

W urządzaniu domu lub mieszkania szczególnie ważna jest równowaga i zachowanie odpowiednich proporcji. Dotyczy to kształtu, koloru, tekstury oraz stylu. Oryginalny wystrój wnętrza łączący stare przedmioty i meble do domu w stylu nowoczesnym to świetny sposób na osiągnięcie takich celów dekoratorskich. Podejście to nadaje świeżości i kontrastu całej aranżacji, a jednocześnie tworzy balans między współczesnością i klasyką.

Antyczne meble do domu w nowoczesnym wnętrzu

Co ważne, stare meble do domu nie mogą przeważać w nowoczesnym wnętrzu. Urządzając przestrzeń w stylu eklektycznym, musimy szczególnie uważać na efekt chaosu. Zdecydujmy się na przykład na jeden masywny mebel sprzed lat lub ewentualnie dwa. Dzięki temu wnętrze nadal będzie można określić mianem nowoczesnego i unikniemy poczucia bałaganu czy niespójności przestrzeni.

Antyki w nowoczesnym wnętrzu oczywiście nie muszą oznaczać wyłącznie mebli. Jeśli chcemy bardziej wyeksponować akcent retro w naszej aranżacji, zdecydujmy się także na dodatki. Jeden rustykalny mebel w połączeniu z kilkoma ciekawymi akcesoriami sprzed lat sprawią, że pomieszczenie pozostanie w nowoczesnym stylu, a wystrój będzie niebanalny. Jednakże, antyki nie powinny też tutaj przeważać.

Czym cechują się nowoczesne meble?

Styl nowoczesny charakteryzuje się stonowanymi barwami. Przede wszystkim są to odcienie bieli, szarości i czerni. We wnętrzach urządzonych w ten sposób znajdziemy też odcienie nieco cieplejsze, takie jak na przykład delikatny beż. Natomiast nowoczesne meble wyróżniają się zamiłowaniem do prostoty. Cechują się one raczej nieskomplikowanymi geometrycznymi formami niż wymyślnymi zdobieniami.

Nowoczesny styl aranżacji zwykle jest minimalistyczny i chłodny, ale również elegancki. Gdy urządzamy wnętrze w ten sposób, zadbajmy przede wszystkim o ponadczasową bazę. Taką, do której bez problemu dopasujemy antyki. Nowoczesne meble stanowią właśnie taką bazę.

Nowoczesne meble w połączeniu z antykami

Nowoczesne aranżacje są przeciwwagą dla elementów, którymi cechują się antyki. Jak zatem połączyć te dwa różne światy? Zacznijmy od ścian i podłogi. Najlepszym wyborem będą jasne barwy na dużych powierzchniach, ponieważ styl nowoczesny lubi światło, a ciemne rustykalne meble będą go nieco odbierać aranżacji. Warto także zdecydować się na jasną, drewnianą podłogę.

pixel