Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Home office. Jak zaaranżować miejsce do pracy?

2019-11-10
Home office. Jak zaaranżować miejsce do pracy?

Motywacja, samodyscyplina i umiejętność organizowania sobie czasu – oto podstawowe cechy składające się na wysoką efektywność pracy zdalnej. Równie ważne jest otoczenie. W domu mamy całe mrowie źródeł rozpraszających naszą uwagę – seriale do obejrzenia, książki do przeczytania i psy do wygłaskania. Ciężko się oprzeć tylu pokusom. Dlatego należy się od nich oddzielić poprzez stworzenie sobie strefy przeznaczonej wyłącznie do wypełniania zawodowych obowiązków. Jak zaaranżować miejsce do pracy?

 

Osobny gabinet czy biurowy kącik?

Inne wymagania dla swojego domowego biura będzie miał grafik i specjalista IT, a inne fotograf i przedstawiciel handlowy. Laptop zmieści się na nowoczesnym biurku, ale już potrzeba korzystania z dużej ilości sprzętów i narzędzi wymusi zaaranżowanie osobnego pomieszczenia na gabinet. To samo będzie dotyczyło przyjmowania klientów w otoczeniu swoich prywatnych czterech ścian. Nie wywrzemy na nikim wrażenia profesjonalisty, jeśli przy rozmowach o interesach będzie nam towarzyszyło suszące się pranie.

 

Nowoczesne biurka dla każdego

Nikt nie zaprzeczy, że nowoczesne biurka są integralnym elementem każdego gabinetu i pracowni. W zależności od potrzeb osoby pracującej zdalnie, jak i ograniczeń stawianych przez rozmiar dostępnej przestrzeni, będą one przyjmowały różne kształty i rozmiary.
Pracownicy zdalni korzystający z samych laptopów mogą zaoszczędzić na wolnym miejscu poprzez zakup biurka o niewielkim blacie. Nieraz projektanci idą o krok dalej i biurko łączą z podręczną szafką na ścianie, co ułatwia trzymanie niezbędnych przedmiotów na wyciągnięcie ręki.
Komputery stacjonarne wymagają już zainwestowania w większy mebel z powierzchnią mogącą pomieścić wszystkie sprzęty i niezbędne akcesoria. Większość nowoczesnych biurek na komputery jest wyposażona w wysuwaną półkę na klawiaturę, a jeszcze większy komfort pracy uzyskamy, stawiając monitor na specjalnej podstawce, dzięki której z łatwością dostosujemy jego wysokość do linii wzroku.
Ilustratorzy, architekci oraz inne osoby zawodowo zajmujące się rysunkiem, z pewnością docenią wygodę biurek kreślarskich. Charakterystyczną cechą tych modeli jest odchylany blat pozwalający sylwetce na przybranie bardziej komfortowej pozycji od ciągłego nachylania się i wykrzywiania kręgosłupa.

Polecane

pixel