Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trend alert: mindfulness we wnętrzach. Jak urządzić swoje cztery ściany, gdy świat trochę zwolnił?

2020-10-07
Trend alert: mindfulness we wnętrzach. Jak urządzić swoje cztery ściany, gdy świat trochę zwolnił?

Mindfulness, czyli trening uważności, pozwala wyciszyć się i dostrzec wokół siebie rzeczy, które są najbardziej istotne dla każdego z nas. Jest to szczególnie ważne dla osób zapracowanych, których plan dnia wypełniony jest do granic. Czas najwyższy się zatrzymać i zastanowić. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w domu z pewnością Ci w tym pomoże.  

Mindfulness we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

Biurko jest takim miejscem, które chcąc nie chcąc zawsze wypełnione jest stosem przedmiotów. W ciągu dnia pozostawiamy na nim notatki, dokumenty, kubki po wypitej rano kawie i w południe, jakiś talerz z końcówką kanapki, książki i bibeloty. W pewnym momencie siadasz przy biurku i nie masz gdzie położyć nowego kubka z kawą. Blat jest zagracony, a piętrzące się na nim przedmioty uniemożliwiają Ci koncentrację. Tak samo jest w aranżacji wnętrza. Jeśli chcesz się skoncentrować na tym, co najbardziej istotne, pozbądź się rzeczy, które Cię rozpraszają. 

Wnętrze, które ma wspomóc Twój trening uważności, powinno być pozbawione zbędnych elementów, ozdób i nagromadzonych z czasem przedmiotów, których przeznaczenie stało się zagadką często nawet dla samego właściciela. Ważne, aby przestrzeń charakteryzowała się harmonijnym minimalizmem. Meble do domu powinny być proste i funkcjonalne. Jeśli na półkach stoi zbyt dużo drobiazgów, znajdź dla nich miejsce w ozdobnych pudełkach czy szufladach. Kolory ścian i tapicerki powinny być neutralne i naturalne, najlepiej w odcieniach ziemi: szarości, brązu czy subtelnej zieleni. Wszystko to pomoże Ci się wyciszyć po powrocie z pracy. Dzięki temu łatwiej skupisz się na swoim tu i teraz. Nic nie będzie rozpraszało Twojej uwagi, co z pewnością przełoży się na efektywniejszy odpoczynek.  

Stolik Rose

Salon zgodny z zasadami Mindfulness

Niech w Twoim salonie będzie jedynie to, co jest najbardziej potrzebne. Nowoczesne komody pokojowe pomogą Ci ukryć wszelkie przedmioty, które do tej pory były wystawione na zewnątrz. Ich design jest prosty, a drewniane wykończenie pomoże Ci wprowadzić naturalne dodatki do domu. 

Przydadzą Ci się także nowoczesne regały na książki. Ułatwią zaprowadzenie porządku nie tylko w kolekcji książek, ale także wśród innych przedmiotów. Regał 8-komorowy Homer w kolorze szarym ma niezwykle prostą budowę, a jego kolor z pewnością dopasuje się do każdego wnętrza. Ponadto doskonale pomieści pudełka, w których możesz ukryć drobne przedmioty. 

W salonie nie może także zabraknąć stolika lub nowoczesnej ławy do salonu. To na nich postawisz kubek z ulubionym napojem czy czytane właśnie magazyny. Przy nich również możesz podjąć swoich gości. Minimalistyczny stolik Rose spełnia wymagania przestrzeni urządzonej w myśl Mindfulness. Jego obszerny blat jest wygodny i funkcjonalny. Neutralne kolory i skromny wygląd wtopią się w otoczenie.

Na sam koniec nie zapomnij o wygodnej przestrzeni dla siebie. O kąciku, w którym będziesz mógł usiąść wygodnie, zrelaksować się i wyciszyć. W salonie zatem nie może zabraknąć fotela Lako w kolorze popielatym. To na nim po całym dniu będziesz mógł w końcu odpocząć.

Mindfulness we wnętrzach stawia na funkcjonalny minimalizm. Każe zrezygnować ze zbędnych przedmiotów, które z czasem zaczęły zagracać dom. Wszystko to sprawi, że odzyskasz dla siebie dawną przestrzeń, w której o wiele łatwiej będzie Ci się skupić na tym, co w danej chwili jest najistotniejsze.

pixel