Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak urządzić przedpokój w stylu nowoczesnym?

2022-01-28
Jak urządzić przedpokój w stylu nowoczesnym?

Nowoczesne wnętrza łączą w sobie prostotę i funkcjonalność. Gdy do zaaranżowania masz przedpokój, musisz pamiętać o tym, aby układ mebli nie ograniczał poruszania się i ułatwiał zdjęcie butów oraz kurtek. Poniżej prezentujemy nasze wskazówki na to, jak urządzić korytarz w nowoczesnym stylu.

Nowoczesne meble do przedpokoju, czyli jakie?

Meble na korytarz w stylu nowoczesnym to minimalistyczne bryły. Muszą być wygodne i proste, umożliwiające komfortowe korzystanie z pomieszczenia. Prosty design nie wyklucza użycia kolorowych obić, jednak rzadko spotyka się wzory. Geometryczne formy i funkcjonalność to cechy charakterystyczne mebli do przedpokoju.

Meble na korytarz – które wybrać?

W funkcjonalnym pomieszczeniu do przebierania nie może zabraknąć miejsc do siedzenia. Z pewnością dobrym wyborem będą meble do przedpokoju z siedziskiem, na których wygodnie można usiąść i zmienić odzież wierzchnią oraz obuwie. Praktyczną opcją są też specjalne szafki na buty. Ich półki mogą być klasycznie otwierane lub uchylne – wtedy będą idealnie pasować do bardzo wąskich pomieszczeń, w których każda zaoszczędzona przestrzeń jest na wagę złota. Oprócz szafek na buty, nowoczesne meble do przedpokoju to także szafki na czapki, szaliki i rękawiczki. Jeśli dysponujesz dużą ilością wolnego miejsca, możesz też wybrać szafę, w której powiesisz kurtki i płaszcze.

Praktyczne i nowoczesne meble do przedpokoju z siedziskiem

Meble do przedpokoju to przede wszystkim funkcjonalne i estetyczne meble z siedziskiem. Ich tapicerka powinna być odporna na ścieranie i niszczenie, a także łatwa w czyszczeniu i konserwacji. Często spotyka się siedziska obite miękką tkaniną lub syntetyczną skórą. Oba rodzaje obić dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz. Pod spodem mebel może mieć dodatkowe półki lub zabudowane szafki na buty i kapcie.

Jak urządzić niewielki przedpokój w nowoczesnym stylu?

W niewielkim hallu powinny królować minimalistyczne nowoczesne meble do przedpokoju z siedziskiem. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie lustra, które optycznie rozjaśni i powiększy przedpokój. Ponadto duże lustro to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ przed wyjściem domownicy i goście będą mogli sprawdzić szybko wygląd swojej stylizacji. Jeśli chodzi o kolor mebli oraz ścian, nowoczesne i niewielkie pomieszczenia powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce. Dzięki temu wnętrza wyglądają schludnie i czysto, a także użytkownicy mają wrażenie, że przestrzeń jest większa. Ponadto jasne przedpokoje są świetnym tłem dla kolorowych dodatków w postaci elementów dekoracyjnych oraz wspomnianych wyżej siedzisk mebli. Wybierz nowoczesne meble do przedpokoju i ciesz się przytulnym i zachęcającym wnętrzem. Wygodne i praktyczne siedzisko może skrywać w sobie szafki na buty, dzięki czemu zaoszczędzisz cenną przestrzeń i unikniesz zatłoczenia w pomieszczeniu. Utrzymanie porządku ułatwią sprytnie zaplanowane szafki, szuflady i półki na odzież wierzchnią. Urządź swój przedpokój tak, jak lubisz i spraw, że będzie wyglądał nowocześnie i elegancko.

pixel