Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dążenie do estetycznego minimalizmu. Meble bez terminu ważności

2020-02-27
Dążenie do estetycznego minimalizmu. Meble bez terminu ważności

Coraz więcej klientów sklepów meblarskich i tych z wyposażeniem wnętrz deklaruje zainteresowanie stylem minimalistycznym. Nic dziwnego – wielu z nas jest już zmęczonych modą, ciągłą gonitwą za trendami i fantazyjnymi kształtami mebli. Zamiast mebli o wyszukanych kształtach wybierz  nowoczesne półki na książki, ławę do salonu, sofę i regał, które będą odporne na zmiany stylów.

Przede wszystkim prostota

Urządzając mieszkanie, zaplanuj przejrzysty, czytelny układ przestrzeni. Kup tylko tyle mebli, ile jest absolutnie konieczne. Pamiętaj, że powinny mieć nowoczesną, prostą formę. Dekoracje – zwłaszcza te, które nie mają praktycznej funkcji – stosuj bardzo oszczędnie. To Twoje mieszkanie i urządzisz je tak, jak chcesz, ale pamiętaj, że bibeloty niewiele mają wspólnego z ponadczasowością. Jeśli masz cenną kolekcję drobiazgów, pamiątki z podróży i inne  niezbyt praktyczne przedmioty, możesz część z nich ustawić na wysokiej półce, a część schować do pudełka. Minimalistyczna, nowoczesna półka na książki pozwoli ci wyeksponować kilka elementów, które darzysz szczególnym sentymentem.

Stolik Jacob z drewna bukowego

Niech się stanie jasność

Jasne, neutralne kolory są jednym z kluczowych wyznaczników minimalistycznego stylu. Możesz zastosować biel we wszystkich bogactwach jej odcieni, szarości i beże. Dodaj kilka ciemniejszych akcentów, na przykład czarnych lub w kolorze drewna – szczególnie jeśli chcesz podkreślić charakter pokoju. Kluczowym elementem salonu jest najczęściej stół lub stolik kawowy – jeśli towarzyszy mu sofa o neutralnej barwie, to wybierz model w zdecydowanym kolorze.Nowoczesne ławy do salonu charakteryzują się geometrycznymi kształtami nawiązującymi do najlepszych tradycji polskiego designu, a także do skandynawskiego minimalizmu. To dobra propozycja dla każdego estety.

Puf bądź podnóżek Malmo I

O czym warto pamiętać? Staraj się unikać mocnych ozdób, takich jak kolorowe kwiaty,  arabeski itp. Tego rodzaju wzory na przykład na tapicerce czy na okleinie mebla, to często trend na jeden sezon. Zdecydowanie bardziej odporne na zmiany w modzie są gładkie powierzchnie, niezależnie od tego, czy mają intensywne barwy, takie jak czerwień czy indygo (czemu nie!), czy dominują w nich neutralne beże.Wybierz sofy, fotele, komody, stoły i szafy o prostych kształtach. Zadbaj o czystość linii, a także o spójność aranżacji. Zwróć szczególną uwagę na wysoką jakość mebli – to najlepsza gwarancja tego, że zostaną z Tobą przez lata.

pixel